Делегација Универзитета националне одбране НР Кине посетила је Универзитет одбране, објављено је на сајту Војне академије. Делегацију је предводио ректор тог универзитета генерал-потпуковник Зенг Хе, а начелник Војне академије генерал-мајор проф. др Бојан Зрнић био је домаћин сусрета у овој образовној институцији.
Гостима из Кине представљени су организација, делокруг рада, студијски програми и усавршавања свих нивоа, те научно-истраживачки рад на Универзитету одбране, као и његова сарадња са институцијама у земљи и иностранству.
Кинеска делегација упозната је и са историјатом, организацијом, мисијом и образовним процесом на Војној академији, као и са радом Института за стратегијска истраживања. Генерали Зенг и Зрнић су изразили задовољство због добре сарадње две армије у области војног образовања и истакли да има простора за њено даље унапређење. Представници кинеског универзитета обишли су део Војне академије.
Ректотра Универзитета националне одбране НР Кине примио је и министар одбране Александар Вулин који је подсетио да је у протеклом периоду значајно унапређена војноекономска и војнотехничка, а улажу се напори и ка унапређењу војномедицинске сарадње.
Како је саопштило Министарство одбране, значајна сарадња остварује се и на пољу војног образовања, о чему сведочи и чињеница о досадашњем школовању припадника две војске на различитим облицима усавршавања у универзитетима одбране у Пекингу и Београду.