Ни после 18 година, убице и налогодавци јагодинског новинара Милана Пантића нису откривени. Иако је истрага у вези са овим случајем вођена у неколико праваца, до сада прикупљени докази, према незваничним информацијама, указују да је дописник „Вечерњих новости” убијен због свог писања о малверзацијама у „Јагодинској пивари” и приватизацији цементаре „Нови Поповац”.
Пантић је објавио шест текстова у вези са приватизацијом „Новог Поповца”. Две недеље пред убиство, у тим текстовима, најављивао је када ће фабрика бити приватизована, коме ће се продати и по којој цени. Посебно га је занимало шта ће бити са радницима цементаре, истовремено наводећи да је договорена продајна цена мала за тако профитабилно предузеће. Осам месеци пре приватизације написао је да је већ договорена продаја цементаре Швајцарцима чије је име држано у тајности.
Пантић је у више десетина текстова писао и о малверзацијама некадашњег директора „Јагодинске пиваре” Јована Стојановића и осталих руководилаца предузећа. Детаљно информишући јавност о незаконитим пословима у овом фабричком гиганту, Пантић је наводио да је Стојановић са помагачима током 1999. до фебруара 2000. године оштетио пивару за 10,6 милиона динара и то тако што је крагујевачком предузећу „Азуро” испоручено око 3,6 милиона полулитарских флаша, наводно, поквареног пива. Због овог, али и незаконитог поступања приликом изградње спорне пунионице, како је писао Пантић, на оптуженичку клупу, осим поменутог Стојановића, села је цела гарнитура руководећег кадра: технички директор Љубиша Гвозденовић, финансијски руководилац Миодраг Цуплић, референт за својинске трансформације Биљана Илић, директор предузећа „Азуро”, шеф за инвестиције Иван Гајић и финансијски директор Драгослав Михајловић. Свима, осим Илићеве, на терет се стављало кривично дело злоупотребе службеног положаја. Она се сумњичила за злоупотребу службеног положаја у помагању.
После смене поменутих руководилаца, нови челници „Јагодинске пиваре” разоткрили су још малверзација. Наиме, „чешљањем” пословне документације, утврђено је и да је пиво испоручивано и „непознатим купцима”. На отпремницама, у рубрици за купца и његову адресу, писало је само 150 што је, у ствари, број стоваришта у кругу фабрике. Роба је, како се сумња, била испоручена, али није фактурисана и наплаћена. Приватно предузеће „Скандинавија промет” из Јагодине тако је „чашћено” са 276.000 флаша пива, вредних око три милиона динара.
За такво пословање, тврдило је ново руководство пиваре, најодговорнији су били Стојановић, Цуплић и Славимир Стаматовић, некадашњи руководилац комерцијалне службе.
Списи предмета у вези с приватизацијом „Јагодинске пиваре” налазе се у Вишем јавном тужилаштву у Београду и Тужилаштву за организовани криминал, али за сада оптужница није подигнута.
Пантић је убијен 11. јуна 2001. године, у раним јутарњим сатима у улазу зграде у којој је становао док се враћао из продавнице. Сви трагови који су пронађени на лицу места фиксирани су, обрађени, изузети и уредно се чувају до проналаска извршиоца овог кривичног дела.
Комеморација
Родбина, пријатељи, новинари Поморавског округа и Србије данас ће обележити 18 година од убиства. Комеморација ће почети полагањем цвећа и паљењем свећа у 11 сати на Градском гробљу у Јагодини и на спомен-плочу на којој пише: „На овом месту је мучки усмрћен неуморни трагалац за истином Милан Пантић. Новинара можете убити али његово дело и истину не”. У потпису „Миланове колеге – новинари Србије” и на бисту Пантића на Тргу који носи његово име, недалеко од зграде где је убијен.
У Народној библиотеци у Јагодини биће уручена традиционална награда „за новинарску храброст – Милан Пантић”, а добитник је ове године, амерички новинар и суоснивач онлајн магазина „Интерсепт” Џереми Скејхил.