Данас почиње нови екипни шампионат у домаћем фудбалу, са новим кинеским спонзором, што је једна од највећих новина у нашем најпопуларнијем спорту. Линглонг Тajeр Суперлига Србије у фудбалу кренуће вечерас са крова тржног центра, где ће се састати Вождовац и нови члан елите ТСЦ из Бачке Тополе, који је на убедљив начин заједно са Јавором из Ивањице успео да обезбеди директан пласман у Суперлигу, док су фудбалери Инђије бриљирали у бараж мечевима и на крају у завршном двобоју са Динамом из Врања успели да се по други пут нађу у друштву најбољих српских клубова.
Фудбалери Црвене звезде, који су чак два пута заредом освојили наслов првака покушаће да по трећи пут стану на победничко постоље, трећу годину заредом као што су то до сада учинили у два наврата у својој дугој и богатој историји (1968, 1969. и 1970, односно 1990, 1991, и 1992. године).
У Партизану сматрају да је период дубоке кризе далеко иза њиховог тима, тренер Саво Милошевић је пун оптимизма после успешних припрема. Истина, Партизан и даље муче исти проблеми, мањак новца у каси, па треба озбиљно размишљати како смањити дуг од чак 22 милиона евра.
Ова нова година у домаћем фудбалу доноси и неке промене. Најпре, после 30 одиграних кола више неће бити поделе бодова као раније, па ће клубови у плеј-офу и плеј-ауту кренути са свим освојеним бодовима. Из лиге ће испасти две последње екипе, а од ове сезоне постоји опасност да из Суперлиге испадну чак четири тима. Такође, сваки члан Суперлиге има обавезу да у протоколу од старта у тиму има двојицу играча млађих од 21 године.
У новом фудбалском шампионату очекујемо и много боље услове за игру, јер је неколико тимова променило травнате подлоге, па ће тако играчи имати одличне услове. ТСЦ ће своје утакмице играти у Сенти а Инђија у Старој Пазови јер на њиховим стадионима још нема рефлектора.
Први „вечити дерби” на програму је већ 21. септембра када у Хумској Партизан дочекује свог љутог ривала. Биће занимљиво видети како ће се клубови понашати према тренерима, чији је статус у домаћем фудбалу и даље од жељеног и очекиваног. Такође, није тајна да су играчи у Србији веома слабо плаћени, сем оних који играју у најбољим клубовима и да њихова месечна примања не прелазе ни педесет хиљада динара. Чиме је српски клупски фудбал стављен на дну лествице у Европи. Један од горућих проблема, који треба решити јесте и питање регуларности. У прошлости је било доста сумњивих утакмица, али се само на томе завршило...