петак, 20.09.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 09:50
ТРЕЋЕ КОЛО КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ У ФУДБАЛУ

„Црно-бели” на мегдан Турцима

У реваншу у Турској, вечерас у 19 часова по нашем времену, Партизан с предношћу од 3:1 улази у меч против Јени Малатије. – Милошевић неће да понови грешке из Крушевца
Аутор: Иван Цветковићчетвртак, 15.08.2019. у 11:00
Неопходан у одбрани: Остојић је у Београду зауставио најопаснијег нападача Малатије Јаховића (Фото: Н. Неговановић)

Партизанови фудбалери су јуче отпутовали у Турску, где им вечерас, у 19 часова по нашем времену, предстоји одлучујућа борба за улазак у последње коло квалификација за Лигу Европе. Отишли су с предношћу од 3:1 из Београда, што јесте леп резултат, али због оног примљеног гола код куће то и није резултат, који противника оставља без наде у реваншу.

За „црно-беле” би било врло важно да не приме рано гол, јер би у том случају њихов пролаз даље висио о концу. Турцима би то дало додатну снагу пошто би им било потребно само још једном да затресу мрежу.

Разуме се, може само да се нагађа да ли ће њихов тренер, бивши дугогодишњи турски репрезентативац Јалчин да нареди својим играчима да крену силовито од самог почетка или ће да им наложи да буду стрпљивији, јер би им примљен гол додатно отежао посао.

Партизан, у сваком случају, мора да буде обазрив, али и да се испрси пред супарником. Милошевић је у Крушевцу, где је његов тим већ у првих пола сата примио два гола, боље сагледао могућности неких својих играча и то ће да му користи кад се буде одлучивао за састав, који ће да изађе на мегдан Јени Малатији.

Можда је Брежанчић, чији је, што се каже, играч оба пута затресао Партизанову мрежу, извукао поуке из тога, па буде у тиму, али би било врло опасно да неко од „црно-белих” тако буде деконцентрисан у Малатији. Истина, он је дао и гол (изједначио на 1:1), што му иде у прилог, јер је показао да може да буде од користи нападачима, а стрелац из другог плана, у овом случају чак и из трећег, може да буде и адут.

Вујачић нема такве отежавајуће околности, јер играч за којег је био задужен, није дао гол, али је имао шансу. Милошевић ће, без сумње, радије на терен да пошаље Остојића, ако се он до мегдана опорави од повреде у прошлој утакмици с турским клубом.

Страхиња Павловић је у доброј форми. У Крушевцу је летео и лево и десно, и напред и назад да спасава што се спасти може. Код првог гола није стигао, али је од изузетног значаја што се ниједног тренутка није предавао, па му се потом то исплатило. Милетић је био на свом уобичајеном нивоу, а значило би екипи да почне прецизније да центрира.

У везни ред, онај његов део који треба да буде грудобран испред задње линије одбране, вероватно ће да се врати Шћекић. Његов изостанак се осетио против Напретка нарочито у првом полувремену. Он, сликовито речено, стиже свуда и вероватно је Милошевић зажалио што му је дао поштеду кад је екипа гостовала у Крушевцу.

С пуним самопоуздањем: Сума је против Малатије наместио гол на почетку утакмице и био прибран на крају кад је извео пенал (Фото: Н. Неговановић)

Тошић је и у прошлој утакмици био добар. Није му се посрећило да искористи слободан ударац, али је увек опасан по противника не само као шутер, него и као играч, који покушава да створи шансу саиграчима.

Ожеговић није био стрелац, што се, дабоме, не може на свакој утакмици, али је одлично реаговао на Брежанчићев дупли пас после чега је Партизан дао први гол.

Сума је стицајем околности, као и Асано, морао на терен у другом полувремену и он је донео изједначење. Добро се кретао, био је прибран кад треба и крунисао је лепу вишепотезну акцију својих саиграча. С обзиром на то да он има креативну улогу за тим је одлично што је и у Крушевцу долио себи самопоуздање. Асано се трудио, али није имао својих пет минута као на прошлој утакмици с Јени Малатијом. Ипак, његова брзина и добро владање лоптом би могло да дође до изражаја кад Турци пробају да окрену воду на своју воденицу.

Ивановић остаје недоречен и могао би да буде храбрији, продорнији. Филип Стевановић после аплауза против Конахс Кија и Мачве по свему судећи очекује од себе више, него што је за његове године. Против Малатије се у Београду мало и унервозио, па је било добро што га је тренер извукао из игре. У Турској, можда, не би требало да улази у бој од првог минута.

Садик је, вероватно, један од оних које је Милошевић у Крушевцу штедео за овај реванш. Због тога може да се очекује да ће он у Малатији да буде у нападу, јер је и брз и висок што би могло да буде од изузетне важности.

Играчи Јени Малатије, како преносе турски медији, не само да се надају да ће да прођу даље, него су у то и уверени. Да ли је то стварно тако или сами себе храбре показаће се на утакмици.

Партизан не треба и нема разлога да срља у реваншу, али ни да буде бојажљив. Чак и ако не крене онако како жели има времена да се ствари поправе. Подсећања ради, Гзира је после пораза на Малти од Хајдука 2:0 и 1:0 за домаћина на полувремену у Сплиту у других 45 минута дала чак три гола и прошла даље.

У Београду је Јени Малатија имала своје тренутке. Логично је да ће их и Партизан имати у Турској и треба да буде спреман да их што боље искористи.