17. Београд Бир Фест најуспешније је издање фестивала у последњих пет година. Током пет дана кроз капије фестивала прошло је више од пола милиона људи, преноси Танјуг.
Четири бине, 120 одличних концерата, више од 600 извођача и 400 врста пива ове године су на Ушћу створили посебну енергију и атмосферу у којој су из вечери у вече уживале стотине хиљада посетилаца свих генерација.

Јединствена атмосфера у Београд је привукла и љубитеље квалитетне музике и пива из свих крајева земље, региона и света, а фестивал је протекао без инцидената и још једном потврдио да је, осим што је највећи и најпосећенији у овом делу Европе, један од најбезбеднијих фестивала за посетиоце свих узраста.
Фестивал је у понедељак, 19. августа, завршен спектакуларним концертом Роцк опере, који је превазишао очекивања публике.
Грандиозна бина и сценски ефекти су допринели да се још више истакне музицирање и енергични наступи чланова Опере и Хора Српског народног позоришта и новосадског Биг Бенда, који су пропраћени овацијама изузетно расположене публике.

Солисти Зоран Шандоров, Матија Заната, Јелена Гавриловић, Данка Адамов, Драгана Келер и Никола Мијић под диригентском палицом Федора Вртачника су изванредно певали легендарне рок хитове.
Увод у овај спектакл је направио млади и изузетно талентовани музичар Марко Луис, а током вечери су наступили и двојац Ице Негрутин и Тимбе, Горан Баре с групом Мајке и за крај фестивала бенд Канда, Коџа и Небојша.

Посетиоци су током пет дана могли да уживају у преко 400 пивских укуса и одличној храни, као и у музичком програму на четири бине, који је обележило више од 105 сати врхунске музике и 122 наступа највећих домаћих и регионалних музичких звезда: Кербер, Негатив, Електрични оргазам, Ортходоx Целтс, Бјесови, Магнифицо, Атомско склониште, Бомбај штампа, Елементал и многих других чији ће се наступи памтити. Најпосећенији су били концерти бендова Ванг Гогх, Бркови, ТАП 011, Инспектор Блажа и Кљунови, YУ Група и Роцк опера.
Организатори фестивала посебну захвалност дугују Беоком сервису и комуналним службама града Београда, које су свакога дана бринуле да посетиоце дочека чист и безбедан фестивалски простор.
Ни ове године није изостала значајна подршка Министарства трговине, туризма и телекомунукација, а бројни партнери су дали велики допринос изгледу и богатој понуди на фестивалу.

Ове године је по седми пут реализована акција компаније Хеинекен „Друштво, ко вози кући” која је омогућила безбедан и бесплатан превоз посетилаца.
У оквиру ове акције током седам година је превезено чак 250.000 људи.
Бир Фест је од ове године постао део нове фестивалске платформе КЛОУД Фестивалс, која обухвата и фестивале Мусиц Wеек и Ноћ музике, а 29. августа ће бити одржан концерт Роцк Сyмпхонy и Влатко Стефановски, који ће бити поклон Београђанима и њиховим гостима.

Сви фестивали у оквиру Клоуд платформе, који се до краја августа буду одржавали на Ушћу, биће бесплатни.Посетиоци на отварању Београдског фестивала пива "Белграде Беер фест" на Усцу.