Последња измена 21:59

Звезда изгубила у Минхену од Бајерна

среда, 18.09.2019. у 22:58
(Фото Бета/АП)

МИНХЕН - Фудбалери Црвене звезде изгубили су у Минхену од Бајерна са 3:0 у првом колу Групе Б Лиге шампиона.

Голове за тријумф Бавараца постигли су Кингсли Коман у 34, Роберт Левандовски у 80. минуту и Томас Милер у првом минуту судијске надокнаде времена.

Бајерн је овом победом „избио” на прво место Групе Б, док је Звезда последња, четврта. Раније данас Олимпијакос и Тотенхем играли су у Атини нерешено 2:2.

Немачки тим оправдао је улогу фаворита и од првог минута имао иницијативу. Звезда је у првих пола сата била добра у дефанзивном блоку, готово да није било прилика, осим када Филипе Кутињо са око 16 метара шутирао, али је Милан Борјан добро реаговао.

Иницијатива домаћина исплатила се у 34. минуту када је Иван Перишић пробио по левој страни, центрирао и у петерцу пронашао усамљеног Комана који лопту главом проследио у мрежу Звезде, преноси Бета.

Црвено-бели су претходно имали једини шут ка голу Бајерна и то пошто је Жандер прошао по левој страни, али је његов шут завршио поред гола.

У другом полувремену Звезда је била конкретнија, али је Бајерн и даље имао иницијативу, а најближи другом голу били су у 64. минуту када је Перишић после једне дубинске лопте остао сам испред Борјана, лобовао га, али је погодио пречку. У наставку акције Левандовски је шутирао преко гола.

Звезда је у 78. минуту после једног брзо изведеног прекида имала добру прилику за изједначење, али је шут Марка Марина завршио поред гола.

Већ у следећој акцији Бајерн је дошао до другог гола и тако решио питање победника. После лоше повратне лопте Марка Гобељића, Левандовски је дошао до ње и „ћушнуо” је поред Борјана.

Бајерн је у првом минуту судске надокнаде времена дошао и до трећег гола, а стрелац је после проигравања Тијага Алкантаре из прекида био Милер.

У наредном колу, 1. октобра, Звезда ће на стадиону „Рајко Митић” дочекати Олимпијакос, а Бајерн ће гостовати Тотенхему.