Када човек има превише обавеза, здрава исхрана је углавном прва ствар које се одриче. То није добро за здравље, преноси сајт www.health24. com, али постоји неколико савета како људи могу да се хране здраво и да добро планирају оброке, јер су нашем организму вежбање и добра исхрана најпотребнији баш када смо под највећим стресом и са највише обавеза.
• Припремајте оброке унапред: иако ово изгледа као још једна обавеза више у већ претрпаном распореду, припрема хране унапред вам може уштедети много времена и спасити вас од напада глади. Пробајте да скувате неколико различитих јела током викенда и поделите их у различите посуде како бисте могли само да их узмете и понесете са собом током недеље. Исто тако, понесите ужину као што је орашасто воће, сушено месо и воће у кесицама одређене величине.
• Саставите јеловник: одвојите 20 минута да саставите јеловник са брзим јелима које можете јести током недеље. То значи да кад купујете храну узимате оно што вам је потребно и кад је време да се припреми вечера, већ знате шта ћете правити и шта вам је потребно.
• Не заборавите доручак: балансиран и хранљив доручак ће вам дати енергију и стабилан ниво шећера. Бирајте смути пакован са свежим воћем и чак и неким поврћем, или потопите у чинију преко ноћи овас који ћете умешати с воћем и орашастим плодовима.
• Састанак уз оброк и шетња: пробајте да испланирате састанке уз ручак са клијентима или запосленима да бисте били сигурни да ћете јести у време ручка. Пауза може да се искористи и за шетњу како бисте удахнули мало свежег ваздуха и провежбали.
• Водите рачуна о уносу довољно течности: држите флашу воде на радном столу и пијуцкајте током целог дана. Ограничите унос зашећерених енергетских и газираних напитака, јер вам од тога брзо скаче ниво шећера у крви, а затим нагло пада, услед чега постајете летаргични и непродуктивни. Такође додају непотребне калорије – а ако током већег дела дана седите за радним столом, нећете сагорети те екстра калорије.