среда, 11.12.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 15:15

Партизан изгубио од Манчестер јунајтеда голом из пенала

Фудбалери Партизана изгубили су од Манчестер јунајтеда са 1:0, у трећем колу Групе Л Лиге Европа
четвртак, 24.10.2019. у 20:58
(Фото Ивица Веселинов)

Стрелац у Београду био је Антони Марсијал из пенала у 43. минуту.

Партизан има четири бода, један мање од АЗ Алкмара, три од Јунајтеда, а четири више од Астане.

Јунајтед је у првих пола сата контролисао дешавања на терену, имао је више лопту у свом поседу, али је претио једино преко Мектоминеја у 15. минуту. Партизан је чекао своју шансу из контранапада, а након пола сата заиграо је агресивније и био је тај који је имао иницијативу. У том периоду су покушавали Тошић и Зђелар, али се резултат није мењао.

Урошевић је у 37. минуту погрешио, лопта је дошла до Лингарда који је шутирао са ивице шеснаестерца, али је на срећу Партизана погодио само стативу. Само три минута касније оквир гола погодио је и Партизан. Сјајно је шутирао Садик са око 25 метара, али је лопта зостала на стативи, преноси Бета.

Када је изгледало да ће се прво полувреме завршити без голова Јунајтед је повео. Вилијамс је побегао Милетићу, овај га је оборио а судија је без размишљања показао на белу тачку. Сигуран извођач пенала био је Марсијал у 43. минуту.

Друго полувреме је почело сјајним продором Садика који је оборен, а ударац Натха из слободног ударца завршио је поред гола. Неколико минута касније Сума је био у сјајној прилици. После соло акције шутирао је са 15-так метара, али је Серхио Ромеро био на правом месту.

Уследио је период мирније игре, Јунајтед је поново имао већи посед, а у 62. минуту је је, након дуплог паса Рашфорда и Мате, Остојић добро реговао.

Партизан је након тога кренуо напред и врло брзо су уследиле две спорне ситуације. Прво је након центаршута Натха лопта погодила у руку једног од играча Јунајтеда, али судија је одмахо руком. Већ у наредном нападу руком је играо и Вилијамс у дуелу с Милетићем, али арбитар Хавијер Естрада ни тада није досудио најстрожу казну.

Покушвали су након тога Садик, Асано, Павловић, па поново Асано главом када је Ромеро добро реаговао, али резултат се није мењао до краја па је Јунајтед из Београда однео сва три бода.