понедељак, 18.11.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:02

Звезда убедљиво поражена од Тотенхема

Фудбалери Црвене звезде изгубили су данас од Тотенхема са 4:0, у четвртом колу Групе Б Лиге шампиона.
среда, 06.11.2019. у 23:00
(Фото Ивица Веселинов)

Стрелци на стадиону „Рајко Митић” били су Ђовани Ло Селсо у 34. и Хеунг Мин Сон у 57. и 61. и Кристијан Ериксен у 85. минуту.

Звезда је трећа на табели са три бода, четири мање од Тотенхема, девет од водећег Бајерн Минхена, а два више од последњепласираног Олимпијакоса.

Српски клуб је имао бројне шансе у Београду против екипе из Енглеске, а промашене је противник казнио, преноси Бета.

Милан Павков, јунак победе над Ливерпулом од пре годину дана, имао је велику прилику у 22. минуту, када се лопта одбила тако да је остао сам испред противничког голмана, али је погодио његову ногу када се бацио.

Тотенхем је то казнио после контранапада, стативе Харија Кејна, када се лопта неколико пута одбијала да би је на крају Ло Селсо послао у гол.

Пред крај полувремена је Звезда могла до изједначења. Раџив Ван Ла Пара је погодио стативу, а лопта се потом од Дејвисона Санчеса одбила ка голу Тотенхема, али је завршила на пречки.

Звезда је и на почетку другог полувремена имала велику прилику, али је напад лоше завршио Панков у контранападу у ком су још учествовали Матео Гарсија и Марко Марин.

Тотенхем је до краја утакмице лако долазио до Звездиног гола и на крају убедљиво победио пред званично 42.381 гледаоцем на стадиону у Београду.

Црвено-бели су утакмицу завршили са играчем мање. Павков се повредио, а није могао да буде замењен јер је Владан Милојевић искористио све три измене.

Звезда ће наредну утакмицу играти такође у Београду, 26. новембра против Бајерн Минхена.