Последња измена 16:26

Звезда изгубила од Реала у Београду

четвртак, 07.11.2019. у 20:58
(Фото Ивица Веселинов)

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду од Реал Мадрида са 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26) у утакмици седмог кола Евролиге.

Звезда је уписала пети пораз у Евролиги, док Реал сада има скор од четири победе и три пораза.

Најефикаснији у редовима црвено-белих били су Били Берон са 17 и Лоренцо Браун са 14 поена.

У победничком тиму најбољи је био Серхио Љуљ са 16 поена, Руди Фернандес је убацио 11, а Валтер Таварес поен мање.

Утакмица пред око 16.500 гледалаца у Београдској арени почела је у спором ритму и неорганизованој игри оба тима. Реал је ипак преко Тавареса и Љуља успевао да буде у предности, а посебно када су направили серију 10:0 и дошли до 22:12.

Уследио је тајм-аут Андрије Гавриловића после којег је Звезда серијом 5:0, упркос смушеној игри у нападу, успела да ухвати резултатски прикључак. Реал је ипак поенима Љуља уз звук сирене на полувреме отишао с предношћу 33:27.

За разлику од првог полувремена, друго је почело много енергичније. Оба тима су била ефикасна у првим минутима. За Реал је погађао Керол, док је Звезду носио Берон. Средином периода црвено-бели заиграли су чвршће у одбрани и успели да дођу до преокрета и првог вођства од 52:49.

Последњи период, међутим, није добро почео за црвено-беле, пошто више од пет минута нису постигли кош, што је гост у потпуности искористио и серијом 12:0 преломио меч у своју корист, преноси Бета.

Иако је Звезда успела да приђе на пет поена заостатка, поенима Љуља и Фернандеса, Реал је на два и по минута пре краја меча успео да дође до нове двоцифрене предности и тако осигура победу.