Последња измена 21:59

Партизан у Топ 16 фази Еврокупа

среда, 20.11.2019. у 22:16
(Фото М. Рашић)

Кошаркаши Партизана пласирали су се у Топ 16 фазу Еврокупа, пошто су у Београдској арени победили Ритас са 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:24) у осмом колу Групе Б.

„Црно-беле” је до тријумфа предводио Раде Загорац са 17 поена, док је Рашон Томас додао 16, преноси Бета.

У екипи Ритаса истакао се Еимантас Бенџијус са 15 поена, док је Деивидис Сирвидис убацио 11.Ритас је на почетку утакмице имао благу предност, а Партизан је до финиша прве деонице у игри држао расположени Загорац. Ређао је поене Партизанов кошаркаш па је код резултата 13:17 чак 12 било његових.

Загорцу су се тада придружили Мозли и Томас, донели су додатну енерегију, па су црно-бели након тројке Трифуновића 30 секунди пре краја изједначили (21:21).

Закуцавањем Мозлија завршена је прва четвртина (23:21), да би тројком Волдена и поенима Јанковића и Пејџа домаћи тим наставио серију и у другој деоници и отишао на плус девет (30:21).

Партизан је након тога стао, што су гости знали да искористе па су „истопили” предност црно-белих (33:32). Изабраници Андрее Тринкијерија су се у финишу друге четвртине пробудили, заиграли су поново одлично и на велики одмор отишли са шест поена вишка - 46:40.

Друго полувреме почело је пеналом за Ритас због техничке грешке досуђене Тринкијерију на крају првог полувремена, након чега су Литванци поенима Сирвидиса и Берстоуа стигли и до 46:45, али је ту мини серију гостију прекинуо Јарамаз тројком.

Након тројке Пејџа у 26. минуту меча Партизан је „побегао” на плус седам, да би минут и по пре краја тог дела игре, а након контранапада Јарамаза и Гордића црно-бели стигли и до прве двоцифрене предности на утакмици - 66:55.

Том предношћу Партизан је ушао и у последњу четвртину, а тројка Загорца на почетку последње деонице најавила је победу црно-белих (71:57). Партизан је имао и 18 поена предности, али Ритас није одустајао па је у једном моменту пришао на шест поена заостатка. Међутим, црно-бели су и поред мањих проблема успели да приведу меч крају и да на крају са 8.000 навијача у Арени прославе пласман у Топ 16 фазу Еврокупа.