уторак, 27.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
уторак, 26.11.2019. у 23:03

Убедљив пораз Звезде од Бајерна

Фудбалери Црвене звезде изгубили су од Бајерн Минхена са 6:0 у петом колу Групе Б Лиге шампиона.
(Фото Н. Неговановић)

Београдски тим пред готово пуним стадионом „Рајко Митић” одиграо је једну лошијих утакмица у европским такмичењима и од првака Немачке доживео убедљив пораз.

Баварци су од самог почетка утакмице били доминантни, а чак голу Мануела Нојера ниједном нису успели озбиљније да припрете, преноси Бета.

Водећи гол за Бајерн постигао је Леон Горецка у 14. минуту после центаршута Филипа Кутиња с десне стране, да би потом на сцену ступио Роберт Левандовски.

Он је прво у 53. минуту повисио предност на 2:0 из једанаестерца који је минут раније скривио Милош Дегенек, играјући руком у шеснаестерцу.

Пољак је само седам минута касније постигао нови гол, да би у 64. довео Бајерн до 4:0, а у 68. је на семафору писало 5:0.

Коначан резултат у 89. минуту поставио је Корентан Толисо на асистенцију Томаса Милера.

Тотенхем је у другом мечу Групе Б губио са 0:2 од Олимпијакоса на свом стадиону, након што су Јусуф Ел Араби у шестом и Рубен Семедо у 19. довели Пирејце савладали Казанигу.

Лондонски тим је ипак преко Деле Алија у судијској надокнади времена смањио заостатак, да би изједначење донео Хари Кејн у 50. минуту.

Преокрет Тотенхему донео је Серж Орије у 73. минуту, а коначан резултат поставио је Кејн у 77.

Бајерн и Тотенхем су победама обезбедили пласман у осмину финала Лиге шампиона, пошто имају 15, односно 10 бодова. Звезда је трећа са три, а Олимпијакос последњепласирани четврти са једним.

У Групи А Реал Мадрид и Пари Сен Жермен играли су нерешено 2:2, док су у Групи Ц Манчестер сити и Шахтјор из Доњецка играли нерешено 1:1, а Аталанта је са 2:0 славила против Динама из Загреба.

Јувентус је у Групи Д пред својим навијачима са 1:0 победио Атлетико Мадрид.