субота, 26.09.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
субота, 21.12.2019. у 21:31

Ливерпул првак света

Роберто Фирмино (Фото Бета/АП)

ДОХА – Фудбалери Ливерпула освојили су Светско клупско првенство у Дохи, пошто су у финалу после продужетака победили бразлски Фламенго са 1:0.

Једини гол на мечу постигао је Роберто Фирмио у 99. минуту.

За шестероструког европског шампиона ово је прва титула светског клупског првака.

Након регуларних 90 минута није било голова, иако је било прилика на обе стране.

На почетку меча запретио је Ливерпул преко Фирмина и Трента Александер-Арнолда, да би потом узвратио Бруно Енрике.

Тек што је почело друго полувреме у доброј прилици нашао се Фирмино, али је погодио само стативу. Салах је након тога, у 76. минуту, погодио мрежу Фламенга, али је гол поништен због офсајда, јавља Бета.

У 91. минуту судија из Катара Абдулрахман Ал Јашим показао је на белу тачку након што је Фариња срушио Манеа, али је арбитар променио своју одлуку након консултација са ВАР технологијом па је меч отишао у продужетке.

Победнички гол „пао” је у 99. минуту. Роберто Фирмино је добио сјајну лопту од Садиа Манеа, смирио је, направио корак-два и послао је по средини мреже за велико славље своје екипе.