Последња измена 22:50

Партизан убедљив против Трента

среда, 15.01.2020. у 21:03
(Фото Твитер/@PartizanBC )

Кошаркаши Партизана победили су на гостујућем терену Тренто са 83:58 (24:12, 23:16, 14:12, 22:18) у другом колу топ 16 фазе Еврокупа.

До нове победе Партизан су предводили Маркус Пејџ и Раде Загорац, који су уписали по 11 поена, док се у италијанској екипи истакао Џејмс Блекмон са 12 поена.

Изабраници Андрее Тринкијерија су од старта меча наметнули свој ритам и контролисали резултат. Врло брзо стигли су до двоцифрене предности, а уз две везане тројке Маркуса Пејџа на први одмор отишли су при вођству од 12 поена.

У другој четвртини Партизан је одржавао високу предност уз добар проценат шута за три поена, али је почетком трећег периода ритам утакмице опао.

Серијом поена Тренто је успео да смањи заостатак, али не за дуго, пошто је београдски тим врло брзо вратио 20 поена предности, преноси Бета.

Последња четвртина настављена је у истом ритму, а прилику да дебитује добио је и нови члан Партизана Џејмса Мекаду. Успели су црно-бели без опуштања да приведу утакмицу крају и забележе убедљиву победу.

Партизан је сада избио на чело табеле Групе Е, док Тренто заузима последњу позицију.

У следећем колу Партизан ће ићи на гостовање Дарушафаки, док ће Тренто угостити Виртус из Болоње.