понедељак, 28.09.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
четвртак, 20.02.2020. у 08:20

Лајпциг победио Тотенхем у Лондону

Лајпциг стекао предност на гостовању у Лондону (Фото АП - М.Д.)

Фудбалери Лајпцига победили су вечерас у Лондону домаћи Тотенхем са 1:0, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Једини гол постигао је Тимо Вернер у 58. минуту из пенала.

Лајпциг је на почетку био бољи, имао је у другом минуту прилике преко Вернера и Анхелиња, после чијег шута је голман лондонског тима избио лопту у стативу. У осмом минуту Тотенхем је запретио преко Стивена Бергвејна, али је голман Лајпцига Петер Гулачи добро интервенисао.

Немачки тим пропустио је шансу у 17. минуту када је Патрик Шик главом послао лопту поред стативе. Вернер је био у шанси у 36. минуту, избио је сам пред голмана Уга Љориса, који је одбранио и избацио лиоту у корнер.

Тотенхем је почео полувреме покушајем Лукаса Моуре, који је одбранио голман гостију, а убрзо је на другој страни лопту поред гола послао Бергвејн.

У 56. минуту досуђен је пенал за Лајпциг, после дуела Бена Дејвиса и Кондара Лајмер. Стрелац је био Вернер у 58. минуту.

У 73. минуту слободан ударац за Тотенхем добро је извео Ђовани Ло Селсо, голман гостију је успео да одбрани и избио је лопту у стативу, преноси Бета.

Домаћи су нападали у завршници, али нису успели да постигну гол. У 85. минуту из слободног ударца покушао је Ерик Ламела, док је четири минута касније Лукас покушао главом, али је лопта отишла преко гола.

Реванш утакмица игра се 10. марта у Немачкој.