Звезда у Инђији

Сусрет 23. кола од 14 часова
Аутор: Г. К.среда, 26.02.2020. у 11:59
За њега не постоје „стартери”: Дејан Станковић (Фото М. Спасојевић)

Скоро пола године после једног од оних сусрета овосезонске фудбалске Суперлиге на које се осврће са горчином, данас (14 ч) се опет састају Инђија и Црвена звезда. Прошли пут, шампион је био надомак пораза на свом терену, па из непостојећег једанаестерца у 88. минуту изједначио на 1:1 и у судијској надокнади из пенала дошао и до три бода.

Можда су „црвено-бели“ и овога пута више посвећени потоњим обавезама (онда их чекало прво коло Лиге шампиона па Партизан, који је ривал и ове недеље), али ако је за њих празник „вечити“ дерби, за данашње домаћине је то долазак Звезде у Инђију после једне деценије. Лидер је са четири пута више освојених бодова, али тренер Александар Јањић је расположен пред меч:

„Сигуран сам да ће трибине бити пуне и фудбалери би требало да уживају у сваком моменту. Претпостављам да су мотивисани и требало би да пруже све од себе, па ћемо видети крајњи резултат. Звезда је фаворит, али у фудбалу они не побеђују увек. У доброј је форми, а ми се и припремамо за оно што долази у наставку првенства“.

Инђија је јача за Небојшу Бастајића који је издржао суспензију због картона и очекује се да Срђан Димитров буде спреман барем за део сусрета, док у Црвеној звезди најављују шансу и за неке који нису играли у два уводна кола пролећне полусезоне.

„Биће нешто другачији састав, код мене не постоје стартери. Они који нису играли заслужују ’минутажу’ и верујем да ће је искористити. Увек играју најспремнији, који могу да одговоре на захтеве утакмице, не бирам састав према противницима“, рекао је тренер Дејан Станковић.

За сусрет 23. кола навео је да је битно да се донесу три бода.

„Инђија је коректна екипа која има своје циљеве, борбена, али то нас не занима. Идемо да одиграмо добру утакмицу, победимо и полако и на миру спремамо дерби“.

Пре десет година, на сезону раније реновираном Градском стадиону у Инђији, Звезда је победила са 1:0, голом у седмом минуту. За друго гостовање „црвено-белих“ у званичним мечевима, цена улазнице је 500 динара.