Уједињени Арапски Емирати успешно су лансирали мисију ка Марсу названу „Ал Амал”, што значи „нада ”. Летелица је полетела 20. јула из свемирског центра Танегашима у Јапану. Значајан је податак да ово није само прва мисија ове мале, али пребогате арапске земље већ је и прва мисија коју су организовали арапски научници, а да у њу нису били укључени научници Насе што је, свакако, податак који ће ући у историју.
Без претходног искуства у проучавању свемира и изградње потребне инфраструктуре, Емирати су успели да саставе тим од домаћих научника не старијих од 35 година, пренео је сајт „Спејс”. Вредни научници имали су рок од шест година, уместо десет, да организују и реализују мисију. То су и урадили – успешно, у релативно кратком периоду и без прекорачења буџета, чиме су своју земљу придружили малобројним нацијама које су до данас организовале сличне мисије.

Чињеница је да је веома тешко организовати компликоване мисије ка Марсу, понајвише због чињенице да је почетком прошле деценије чак 30 одсто мисија било безуспешно. Стога се светска јавност поприлично изненадила саопштењем да су и Емирати ушли у надметање за доминацијом у свемиру.
Осим показивања и доказивања геополитичке доминације на Земљи, свемирске мисије до данас су биле организоване како би се лакше одговорило на бројна научна питања. Међутим, мисија „Нада” није организована стриктно из научних разлога. План научника јесте да летелица уђе у орбиту Марса у време када Емирати буду славили 50 година самосталности како би показали да се њихова економија не заснива само на финансијама и производњи нафте. Циљ мисије је да инспирише будуће младе генерације да се више баве науком.
За то време „Нада” ће проучавати атмосферу Марса и прикупљати податке како би створили први модел временских прилика на овој планети.
Научници су дошли до закључка да је реализација скупе мисије ка Марсу и те како корисна за њихову земљу. Емирати су значајно појачали своје научне капацитете, јер је досад објављено више од 50 рецензираних прилога њихових научника који се баве међународним истраживањем свемира. Лансирањем „Наде” додатно су допринели ширењу нових сазнања о свемиру. Емирати су током припреме мисије значајно ојачали и направили нове производне капацитете који су потребни за даљи научни развоj. Циљ земље јесте да се убудуће њихов развој не заснива искључиво на економији, као што је досад било, већ да постану и високо развијена научна земља.
За свега неколико година, мисија „Нада” мотивисала је многе студенте да почну да се баве науком за коју су значајно повећана и новчана средства . Тако је бављење науком у Емиратима постало атрактивно, јер нуди максималне услове за рад и усавршавање. С друге стране, ова земља успешно је спојила економију и науку које ће имати користи једна од друге, јер ће се у будућности директно прожимати.
„Нада” ће ући у орбиту Марса у фебруару следеће године, када ће моћи да се каже да је мисија успешно завршена, али велики успех је достигнут већ самим лансирањем летелице.