уторак, 04.08.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
субота, 01.08.2020. у 20:11

Партизан након преокрета славио против Напретка

(Фото М. Спасојевић)

Фудбалери Партизана победом су почели нову сезону у Супер лиги Србије, пошто су данас у Крушевцу победили Напредак са 3:1.

Напредак је повео поготком Срђана Кочића у судијској надокнади првог полувремена, али је Партизан преокренуо головима Лазара Марковића у 46, Бибраса Натха у 85. минуту из једанаестерца и Николе Чолића у 95. минуту.

Партизан је током већег дела првог полувремена имао иницијативу, али није успео да то преточи и у гол за разлику од Напретка који је финишу тог дела игре стигао до предности.

Лопта је стигла до Кочића који је искористио непажњу одбране Партизана и ударцем по земљи савладао Поповића у другом минуту судијске надокнаде, преноси Бета.

Само што је почело друго полувреме, Партизан је изједначио преко Марковића који је на полувремену ушао у игру уместо Филипа Стевановића. Натхо је послао добру лопту, Марковић утрчао у казнени простор и главом послао лопту у мрежу.

Марковић се том приликом сударио са голманом Напретка Младеном Живковићем, један другог закачили су коленом због чега су обојица морала ван игре.

Живковић је остао да лежи на трави и након интервенција лекарских екипа возилом хитне помоћи је изведен са терена. Пет минута касније и Марковић се пожалио на повреду, па је и он морао ван терена.

Партизан је наставио да напада, док се Напредак добро бранио и чекао прилике из контранапада, али голова није било све до 85. минута када је Натхо погодио са пенала.

Победу Партизана потврдио је у Чолић у 95. минута када је после добре акције и покушаја Умара Садика натрчао на лопту и послао је у гол за коначних 3:1.

Фудбалери Партизана у другом колу гостују Новом Пазару, док ће Напредак у госте Јавору.