уторак, 24.11.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
недеља, 16.08.2020. у 17:24

Хамилтон победио у трци за Велику награду Шпаније

(Фото Бета/АП)

Актуелни светски шампион возач Мерцедеса Луис Хамилтон победио је данас у трци Формуле 1 за Велику награду Шпаније и увећао предност у генералном пласману.

Хамилтон је остварио 88. победу у каријери и налази се на три победе од рекорда који држи Михаел Шумахер. Британац је остварио четврту победу у сезони.

Он је трку почео са 92. пол позиције у каријери, водио је од почетка до краја и на доминантан начин забележио победу. Хамилтон је 156. пут изборио пласман на подијум, по чему је данас постао рекордер Формуле 1.

Друго место заузео је Макс Верстапен из Ред Була, а трећи је био возач Мерцедеса Валтери Ботас, који је освојио додатни бод за најбржи круг трке.

Четврто место заузео је Ленс Строл из Рејсинг Поинта, а пети је био његов тимски колега Серхио Перес, који је добио казну од пет секунди због непоштовања плавих застава, јавља Бета.

Возач Мекларена Карлос Саинц заузео је шесто место, седми је био Себастијан Фетел из Ферарија, а осмо место заузео је Александар Албон из Ред Була. Девети је био Пјер Гасли из екипе Алфа Таури, док је на 10. месту трку завршио Ландо Норис из Мекларена.

Наредна, седма трка у шампионату, вози се за две недеље, за Велику награду Белгије.