петак, 23.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
недеља, 23.08.2020. у 21:25 П.О.

Бајерн је шампион Европе

Нојер у последњем тренутку спречава Неимара да постинге гол (Фото ЕПА ЕФЕ - М.Ф.=

Фудбалери Бајерна из Минхена нови су прваци Европе у фудбалу. Они су у одлучујућем мечу финала Лиге шампиона савладали француски ПСЖ. Победоносни гол постиогао је Коман у 59. минуту утакмице.

Прво полувреме утакмице финала Лиге шампиона између Бајерна и ПСЖ-а завршено је без голова. Обе екипе имале су више изгледних прилика да поведу, али голмани су сваки пут одлично интервенисали, на обе стране.

У последњем минута првог полувремена била је и једна спорна ситуација када је Коман пао у дуелу са Керером, у шеснаестерцу ПСЖ. Судија Орсато се није огласио, као да је чекао сигнал из Вар собе, али на крају није свирао пенал за Бајерн.

Мало пре тога Давид Албабе је погрешио и предао лопту противнику а Мбабе имао идеалну прилику да постигне гол. Ипак шанса је пропала и остало је 0 : 0.

Неколико минута раније Левандовски је у казненом простору шутирао али је Навас рефлексно реаговао и спасао мрежу.

Пари Сен Жермен и Бајерн Минхен у Лисабону играју финале Лиге шампиона, после кога ће се знати која екипа је најбољи фудбалски тим у Европи ове године.

Баварци су агресивно кренули у меч али прву велику прилику имао је ПСЖ

Извели су брз напад, Неимар је улетео у шеснаестерац и шутирао према голу, али је Нојер успео да одбрани ударац а потом и да другом интервенцијом избаци лопту у корнер.

Врло брзо Немци су узвратили. Сјајни Левандовски је шутирао и погодио стативу.