понедељак, 26.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
петак, 11.09.2020. у 21:09

Фудбалери Звезде победили Чукарички, тешка повреда Доцића

(Фото М. Рашић)

Фудбалери Црвене звезде победили су на гостујућем терену Чукарички са 3:1, у утакмици седмог кола Супер лиге.

Звезда је повела већ у трећем минуту голом Немање Милуновића, који је дошао до лопте после шута Ричмонда Боаћија. Боаћи се током тада повредио и замењен је у четвртом минуту. У 50. минуту предност је удвостручио Марко Иванић, после чијег шута је лопта на путу до мреже погодила Николу Ћирковића.

Четири минута касније Гелор Канга постигао је гол за Звезду из једанаестерца, који је досуђен после старта Ћирковића на Алекси Вукановићу.

Око пола сата пре краја утакмице фудбалер Чукаричког Марко Доцић морао је на носилима да напусти терен после оштрог старта Секуа Саногоа. Фудбалер Звезде је добио жути картон, а са клупе Чукаричког су негодовали и тражили искључење.

Коначан резултат поставио је Милан Савић поготком у 84. минуту.

За Звезду је вечерас дебитовао нови нападач Дијего Фалчинели.

Црвено-бели су остварили седму узастопну победу у лиги и први су на табели са 21 бодом.

Чукарички је претрпео први пораз у првенству и трећи је на табели са 14 бодова, преноси Бета.