недеља, 29.11.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
уторак, 13.10.2020. у 21:25

Кошаркаши Звезде изгубили од Жалгириса

(Фото Твитер/@kkcrvenazvezda)

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду од литванског Жалгириса са 69:75 (19:19, 14:20, 27:23, 9:13), у утакмици трећег кола Евролиге.

У екипи Звезде најефикаснији је био Џордан Лојд са 19 поена и пет скокова, а по 11 поена додали су Дејан Давидовац и Кори Волден. Ленгстон Хол додао је девет поена, а Огњен Кузмић осам поена уз шест скокова.

Жалгирис је предводио Лукас Лекавичијус са 16 поена, а добру партију приказао је и Жофри Ловерњ са 12 поена и осам скокова. Рокас Јокубаитис постигао је девет поена, уз шест скокова и пет асистенција, а Маријус Григонис и Најџел Хејс по осам поена, преноси Бета.

Звезда је боље почела утакмицу, повела је са 9:2 и захваљујући доброј одбрани чувала предност све до серије Жалгириса од 7:0 за изједначење 11:11. После тога су се екипе смењивале у вођству, а прва четвртина завршена је нерешено 19:19.

У другој деоници домаћи су повели са 29:25 „тројком” Волдена, али је од тада Жалгирис заиграо боље, поново је направио серију 7:0 предвођен добром игром у скоку у нападу пре свих Ловерња, после чијих поена су Литванци повели са 36:31. После коша Гебена Жалгирис је имао и седам разлике (38:31), а домаћи су до краја полувремена смањили на шест разлике (33:39).

„Тројком” Хајнса Жалгирис је повео са девет разлике у трећој деоници, али су црвено-бели после тога направили серију 10:0 и преокренули на 43:42. Тимови су се после тога смењивали у вођству, али ниједан није успео да стекне предност већу од два поена, са колико је Жалгирис завршио деоницу (62:60).

Жалгирис је искористио нешто лошију игру Звезде и повео са седам разлике (69:62) „тројком” Јокубаитиса. Обе екипе су затим играле изузетно лоше у нападу уз много промашаја, а тек после шест минута без поена, кош за домаће постигао је Лојд за 64:69.

Звезда је после тога заиграла боље у одбрани и пришла на 67:69, а затим је оба пута са пенала био прецизан Лекавичијус и вратио је предност од четири поена. После неуспешног напада Звезде, у самој завршници два поена са линије за слободна бацања постигао је Григонис и обезбедио победу Жалгирису.

После три кола Звезда има победу и два пораза, а Жалгирис је остварио све три победе.