недеља, 25.10.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
недеља, 18.10.2020. у 19:07

Реми Партизана и Звезде у Хумској

(Фото Бета)

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су вечерас нерешено 1:1, у утакмици 11. кола Супер лиге Србије.

У 163. „вечитом” дербију на стадиону у Хумској, Партизан је повео у петом минуту голом Филипа Стевановића, а Звезда је до бода дошла голом из пенала који је у 74. постигао Александар Катаи.

Играло се борбено од првог минута, а само после пет минута игре Партизан је повео. Велику грешку направио је Страхиња Ераковић, лопту је пресекао Сејдуба Сума, додао је до Такуме Асана, а он до Стевановића који је лепо наместио и савладао Милана Борјана.

Звезда је након тог поготка Партизана преузела иницијативу, али ниједном није упутила ударац ка голу Владимира Стојковића.

Црно-бели су опаснији били у финишу полувремена, а најбољу је пропустио Лазар Марковић у 41. минуту. Добио је сјајну лопту, изашао је сам испред Борјана, али је катастрофално шутирао, преноси Бета.

Неколико минута касније, шут је опробао и Асано, али је лопта отишла мало поред стативе.

Звезда је запретила преко Дијега Фалчинелија у надокнади времена, а најбољу шансу имао је Марко Гобељић на почетку другог полувремена, у 52. минуту, када је погодио стативу.

После те прилике није било удараца ка голу све до 74. минуту када је Звезда изједначила голом Катаија из пенала. Претходно је Милош Јојић повукао Санога у казненом простору, а судија Новак Симовић проценио је да је то био старт за најстрожу казну. То је био први гол црвено-белих после 430 минута у „вечитим” дербијима.

Изабраници Александра Станојевића су до краја меча претили, Смиљанић је покушао „маказицама”, а сјајну прилику прилику пропустио је Асано у 88. минуту, када је шутирао поред стативе.

У трећем минуту други жути картон добио је фудбалер Звезде Секу Саного, а први жути картон добио је у првом полувремену, након што је закачио по лицу Сејдубу Суму, који је у 16. минуту морао да изађе са терена због повреде ока.

Звезда је прекинула низ од 10 победа у првенству и после првог ремија има 31 бод на првом месту на табели. Партизан је други на табели са 23 бода.

Станковић: Нисам задовољан бодом, могли смо више

Тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић изјавио је да није задовољан освајањем бода у 163. вечитом дербију.

„Нисмо задовољни бодом, јер мислимо да смо могли више. Доста је било пасова у назад, било је непотребне несигурности. Било је добро у првих 20-25 минута, после у другом полувремену 20 минута. Све остало је дерби. Жустар, јак, неизвестан”, рекао је Станковић на конференцији за медије после меча, јавља Танјуг.

Партизан је повео голом Филипа Стевановића после грешке Страхиње Ераковића, а Станковић је упитан како му је деловао после тога.

„Деловао ми је ОК. Грешке су саставни део фудбала, а он је млад и на грешакамм се учи. Ово може да му буде школа. Не мењам мишљење, момак има квалитет да игра дерби”, закључио је Станковић.

Станојевић: Тешко је када водите већи део меча и не победите

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић изјавио је вечерас је да није задовољан резултатом у вечитом дербију са Црвеном звездом, који је завршен нерешено 1:1.

„Тешко је када водите већи део утакмице и не победите. Нисмо задовољни. Момци су поред свих проблема били опасни. Звезда је контролисала игру, али су били безопасни. Нисам задовољан резултатом”, рекао је Станојевић на конференцији за медије после меча.

Партизан је у раној фази остао без Сејдубе Суме, који је због повреде ока напустио терен, а Станојевић је упитан колико је његов изостанак пореметио концепт игре.

„Хтео је да настави, инсистирао је, али му доктор није дао. Свака му част. Наравно да нас је поремтило, он је озбиљно угрожавао Звезду, стварао им је проблеме”, закључио је Станојевић, јавља Танјуг.

Стрелац гола Филип Стевановић сматра да ривал није заслужио бод.

„Они нису заслужили бод, били смо бољи. Имали смо више шанси, нисмо их искористили. Показали смо да смо бољи тим и зашто нас нису добили у претходним дербијима”, рекао је Стевановић.

Повратник међу црно-беле Светозар Марковић сматра да је Партизан заслужио три бода.

„Водили смо већи део утакмице и заслужили смо више од бода. Имали смо три шансе у првом полувремену које нисмо искористи. То нас је пореметило, а да смо дали голове, утакмицу бисмо решили у првом полувремену”, навео је Марковић.