петак, 04.12.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
субота, 31.10.2020. у 19:19

Натхо и Марковић за победу Партизана против Мачве

(Фото М. Спасојевић)

Фудбалери Партизана победили су вечерас на свом терену Мачву са 2:0, у утакмици 13. кола Супер лиге Србије.

Голове за Партизан постигли су Бибрас Натхо у 47. минута са пенала и Лазар Марковић у 71. минуту.

Црно-бели су прекинули низ од три меча без победе и након осмог тријумфа у шампионату заузимају треће место на табели са 26 бодова, односно имају три мање од другопласиране Војводине.

На другој страни, Мачва је уписала шести узастопни пораз и последња је на табели са само пет освојених бодова.

Партизан је био бољи ривал у првом полувремену, Филип Холендер је већ у другом минуту погодио стативу, након тога добру прилику имао је и Такума Асано, али голова није било, преноси Бета.

Црно-бели су повели на самом почетку другог полувремена, у 47. минуту, а стрелац је био Натхо са пенала. Претходно је Обровац играо руком у казненом простору.

У 71. минуту предност Партизана дуплирао је Марковић након асистенције Холендера. Марковић је сачекао лопту у простор, умакао је одбрани Мачве и лако матирао Гордића.

Два минута касније Мачва је затресла мрежу Партизана, али је тај погодак поништен због офсајда. До краја меча било је још прилика, али се резултат није мењао.

Фудбалери Партизана ће у наредном колу гостовати Спартаку у Суботици, док ће Мачва дочекати Јавор.