У целости очуван, рестаурисан намештај који је припадао вршачкој апотеци „Код угарског краља Светог Стефана” представљен је на истоименој изложби у Мађарском културном центру „Колегијум Хунгарикум” у Грачаничкој улици. Апотека у Вршцу отворена је 1885. године и део је културне баштине којом се указује на развој апотекарства.
Намештај апотеке израђен је исте године када је апотека отворена и изузетан је примерак алт дојч стила, веома прецизне изведбе, са дуборезима које је израдила врхунска уметничка радионица. Садржи све карактеристике јонског стила из архитектуре старе Грчке који је, делимично стилизован, био омиљен крајем 19. века у архитектури и уређењу ентеријера. Израђен од масива дрвета храста са потконструкцијом од јеловог дрвета, састоји се од четири витрине дужине 13,5 метара и са више од 350 фиока.
На фиокама се налазе порцеланске плочице са латинским називима материјала и хемикалија коришћеним за израду лекова и препарата, сложени по групама. Иза дела витрине у којој се чува „наркотика” налазе се тајна врата која су вероватно била позната и доступна само апотекару, а не и његовим помоћницима. У овој фази рестаурације пронађени су отисак печата и потпис мајстора на једном од стубова у дуборезу са датумом 1. 7. 1885.
Посетиоцима су се обратили Слађана Шобајић, деканка Фармацеутског факултета, Јелена Манојловић, ауторка изложбе и кустоскиња Музеја за историју фармације, и Љубомир Лупулов, рестауратор намештаја вршачке апотеке, а Клара Сентђерђи, директорка „Колегијум Хунгарикума”, отворила је изложбу.
Поставка је плод сарадње амбасаде Мађарске и Фармацеутског факултета и представља другу фазу међународног пројекта.