Џил Бајден, професорка књижевности, удала се за Џоа Бајдена 1977. године. Тако је постала маћеха Хантеру и Боу, двојици Бајденових синова из његовог првог брака. Њихова мајка и мала сестра су погинуле у саобраћајној несрећи 1972. године у којој су оба дечака била повређена. Џил Бајден такође иза себе има један брак, а Бајдена, тада младог сенатора, упознала је док је била у процесу развода. Склопили су католички брак 1977. у капели у Њујорку, а ћерку Ешли добили су 1981. године.
Џил Бајден има докторат, 13 година је предавала енглески језик и књижевност на колеџу, а подучавала је и адолесценте са емоционалним проблемима у психијатријским болницама. Ушла је у историју као прва „друга дама”, односно супруга потпредседника Сједињених Америчких Држава која је радила на неком плаћеном послу. Основала је више непрофитних удружења за борбу против рака дојке и промовисање читања.
Џил Бајден (69) би могла постати прва Прва дама која ће задржати свој посао и након што јој супруг постане председник.
„Већина Американки ради и брине се о породици, али Првим дамама то никад није било дозвољено”, каже Кетрин Џелисон, професорка права на Универзитету Охајо.
Ако Џил Бајден настави да предаје на колеџу то ће заувек променити очекивања и ограничења улоге Прве даме, рекла је Кејт Андерсон Бровер, ауторка књиге о америчким Првим дамама. Наравно да ће то згрозити оне одане традиционалној идеји улоге Прве даме, али време је за промене, уверена је Бровер.
Хантер Бајден (50) је попут оца студирао историју и магистрирао право на Јејлу. Партнер је у инвестиционом предузећу Росемонт Сенека партнерс. Од 2014. до 2019. био је у управни Бурисма холдинга, једног од највећих произвођача плина у Украјини.
Ешли Бајден (39) је више окренута друштвено корисном раду. Активискиња и модна блогерка магистрирала је социјални рад и радила је 15 година као социјална радница. Основала је модну кућу како би сакупила новац за ублажавање социјалне неједнакости.
Бо Бајден је преминуо 2015. године од рака.