Због погоршања епидемиолошке ситуације и пораста броја заражених корона вирусом, све више градова и општина у Србији уводи ванредну ситуацију, а такву одлуку данас су донеле још две општине - Апатин и Лебане.
У нашој земљи данас је, други дан заредом, забележено скоро 8.000 новозаражених, од којих је највише у Београду - 2.228.
Следе Нови Сад са 411 новооболелих, Крагујевац са 351, Ниш 253, Панчево 228, Краљево 221, мање од 200 случајева имају Чачак, Суботица, Ваљево, Смедерево, Зрењанин, док је у осталим градовима број новозаражених мањи од 100.
Осим у престоници, ванредна ситуација је и у Новом Саду, Суботици, Зрењанину, Новом Бечеју, Лесковцу, Ивањици, Лучанима, Ужицу, Бајиној Башти, Кикинди, Сомбору, Медвеђи, Лајковцу, Бујановцу, Љигу, Смедереву, Сокобањи, Инђији, Шиду...
Ванредна ситуација данас је уведена и у општинама Апатин и Лебане.
На територији Апатина, где тренутно има 245 активних случајева заражених короном и 511 контакт особа који имају обавезу самоизолације у трајању од 14 дана, спортске хале за све ученике биће затворене у наредне три недеље, а традиционални „Зимски турнир” у малом фудбалу ове године неће бити одржан.
Општина Лебане од почетка епидемије има укупно 232 оболелих од короне, а највећи број новозаражених забележен је од 23. до 29. новембра - 54.
У Лесковцу, где је ванредна ситуација проглашена након што је протекле недеље забележен двоструко већи број оболелих него претходне и повећан број пацијената у ковид амбулантама, наложене су ригорозне контроле и појачана дезинфекција.
Ванредно је и у Лучанима где је велики број прегледа у ковид амбулантама, а од укупно 17.000 становника на јучерашњи дан било је 360 позитивних на корона вирус.

У Ивањици је у последњих десетак дана више од 1.800 пацијената прошло кроз ковид амбуланту, потврђено је 300 инфицираних, а шест особа је преминуло.
Одлуком општинског Штаба наставничка већа и родитељски састанци организују се онлајн како би се избегло окупљање више лица у затвореном простору, а најављене су и ригорозније контроле поштовања епидемиолошких мера.
У општини Бајина Башта, стационар у Дому здравља претворен је у привремену ковид болницу, простор гинекологије у амбуланту где ће се обављати ПЦР тестирање, антигенска тестирања грађана, а сама гинекологија премештена у просторије физикалне медицине.
У Кикинди се за сада не уводе нове мере, али се апелује на суграђане да се придржавају мера заштите, које су на снази.
У општини Медвеђи школе, неколико кафића и ресторана раде према мерама државног Кризног штаба док су, према одлуци општинског Штаба, вртићи Предшколске установе „Младост” затворени јер су се ту спорадично појавили случајеви инфекције корона вирусом.
У Лајковцу је општинској управи и јавним установама препоручено да омогуће рад од куће запосленима уколико се тиме не угрожава процес рада, док је установама културе и Туристичкој организацији наложено да обуставе све програме који подразумевају окупљање људи. У Браничевском округу ванредна ситуација проглашена је у Великом Градишту, Пожаревцу, Петровцу на Млави, Кучеву и Голупцу, а у Поморавском округу ванредно је на територији Ћуприје, Свилајнца, Рековца и Параћина.
Због све већег броја хоспитализованих ковид пацијената у ужичкој болници, ванредна ситуација у том граду проглашена је 23. новембра до када је, од почетка епидемије, потврђено укупно 1.419 случајева инфекције ковидом 19.
У општини Бујановац повећава се број прегледа у ковид амбуланти и оболелих, због чега је Штаб за ванредне ситуације, између осталог, наложио инспекцији да настави контролу поштовања епидемиолошких мера.
На територији Расинског округа, у општинама Трстеник и Александровац је већ више недеља на снази ванредна ситуација, а највећи број заражених је у седишту тог округа - Крушевцу.
У последња 24 сата у Србији је регистровано 7.919 новозаражених, од последица тог вируса преминуле су 52 особе, а влада би на сутрашњој седници требало да усвоји нове мере за борбу против Ковида 19, преноси Танјуг.