понедељак, 25.01.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
субота, 05.12.2020. у 22:34 М. Стојановић
ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ У ДАНСКОЈ

Србија после чудесног прекрета срушила првакиње света

Иако су Холанђанке у другом полувремену водиле и са седам голова предности наш тим у фуриозном финишу славио са 29:25 (9:15). – Тешка повреда Андрее Лекић која је на носилима изнета са терена
Фото Рукометни савез Србије

Репрезентација Србије је победила светског првака, Холандија је на коленима – 29:25! Феноменална игра у другом полувремену, невероватна игра у одбрани донеле су Србији велику победу на старту Европског првенства!

До 13.минута су се држале Српкиње, а онда су Холанђанке преузеле све у своје руке, на голу је бриљирала Тес Вестер, док су на терену Абинг и Снедлер правиле чуда.

Љубомир Обрадовић је почео са бековском поставом Јањушевић-Лишчевић-Стоиљковић, али то није функционисало на најбољи начин, па је брзо на терен послао најбољу играчицу Андреу Лекић која је унела доста живости у игру нашег тима.

Међутим, ни то није било довољно да се Холанђанке мало опусте, иако је управо преко Лекићеве која је постигла два гола, Србија стигла на 9:7. Тада су се поново разиграле Холанђанке, пре свих Снедлер, док је Вестер на голу чинила чуда.

У 24.минуту на семафору је сајало 13:8, чинило се да у нашем тиму ништа не штима, а онда је три минута касније уследио најгори сценарио, најбоља играчица нашег тима, Андреа Лекић је зарадила тешку повреду Ахилове тетиве и носилима је изнета са терена.

Требало би истаћи да су крила, Катарина Крпеж- Шлезак, Сања Радосављевић и Жељка Николић у првом полувремену постигле само један погодак.

Одлично је Холандија отворила и други део меча, повела 16:9, а после пет минута је било 17:10. Распуцала се Анђела Јањушевић, разиграла се и Катарина Крпеж- Шлезак, али на овом мечу одбрана српског тима није била на завидном нивоу. Ривал је исувише лако долазио у прилику за гол што је и знао да искористи.

Чим су наше играчице мало згуснуле одбрану уследила је серија преко Јањушевић, Лишчевић и Крпеж- Шлезак, па је у 40.минуту било 20:16. Чинило се да може наш тим мало озбиљније да угрози светског првака, али то се није десило. Уследиле су нове техничке грешке, као да је страх одсекао руке Српкињама, што је искусни тим Холандије знао да казни – 22:16.

Пробудио се наш тим, уследила је сјајна серија , па је у 46.минуту било 22:19! Разиграла се Стоиљковић, постигла три гола, Жељка Николић је одиграла сјајно у одбрани, па је минут касније било 22:20, а потом и 22:21.

Репрезентација Србије је направила сјајну серију 7:0 и преокренула резултат на 23:22! На голу се разбранила Јована Рисовић, одбрана је била агресивна и добра, Холандија није знала шта је снашло.

Катарина Томашевић је одбранила пенал, на другој страни је погодила Лавко, а онда и Радосављевић и наш тим је имао први пут на утакмици два гола прености – 26:24. Уследила је грешка нашег тима и Холандија је смањила на гол минуса, али онда је уследила невероватна серија и Србија је стигла до велике победе.

Колдинг – Дворана: Сјудбанк арена. Судије: Алпазе и Берескина (Русија). Седмерци: Србија 4(4), Холандија 3(1). Искључења: Србија 2, Холандија 6 минута.

СРБИЈА: Рисовић (14 одбрана), Томашевић (2 одбрана), Радосављевић 3, Крпеж-Шлезак 10 (4), Трифуновић, Лекић 2, Лавко 3, Николић 2, Јањушевић 4, Поп-Лазић, Радојевић, Јововић, Стоиљковић 4, Лишчевић 2.

ХОЛАНДИЈА: Дујдан, Вестер (14 одбрана), Крамер, Ван дер Хејден 2, Бонт 2, Абинг 5(2), Нусер 2, Снедлер 5, Ван Ветеринг 1, Дулфер 1, Фрерикс, Смитс, Сметс 1, Малестајн 2, Ван дер Вилт, Хоусхер 2.

Анђела Јањушевић: Поносна на тим

Анђела Јањушевић је после меча била пресрећна:

-Веома сам понсона на тим! Сви знају шта нам се све дешавало, нисмо имале тренинг, биле смо у хотелу, нисмо се припремили како треба. Како смо одиграле препоносна сам на тим. Нисмо отвориле утакмицу добро, али смо у другом полувремену биле одличне, почеле више да се крећемо у одбрани, појачале смо напад и оне нису имале решења. Све је функционисало како треба. Жао нам је Андрее, сви смо се уплашили за њу.

Слађана Поп–Лазић: Све дошло на своје

Слађана Поп-Лазић је била једини пивотмен на утакмици, одрадила је лавовски део посла.

-Прво полувреме није лоше с обзиром на то да смо три дана биле у соби, право из кревета смо дошле на терен. Промашиле смо доста зицера, одбрана није функционисала, али је у другом полувремену све дошло на своје. Андреина повреда нам је дала јачину и мотив, сад још више имамо жељу да се боримо.

Данас је на реду меч са Мађарском?

-Немамо много врмена да се спремамо за ту утакмицу. Брзински ћемо покушати, доста смо се истрошиле, али нема говора о умору.