недеља, 28.02.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
недеља, 06.12.2020. у 08:01 Драган Тодоровић

Тинејџер спасао ,,црно-беле”

Гости са Бановог брда добро су се држали, имали и две стопостотне прилике, али је на крају домаћин голом Николе Штулића у 85. минуту стигао до победе: Партизан – Чукарички 1:0 (0:0)
(Фото Марко Спасојевић)

У настојању да што пре пронађе жељени модел игре, који ће у наставку његовом тиму донети бољитак, тренер Партизана Станојевић се већ у раној фази другог полувремена одлучио на очекивану измену.

Уместо једног младог играча ушао је други, који  свакако заслужује бољи треетман, него што га сада има. Тим потезом Станојевић је успео да реши утакмицу. Уместо индиспонираног Стевановића, који очигледно још ,,увек лети” након поптписивања уговора са великим Манчестер ситијем, ушао је нападач о коме ће се тек причати. Својим првим голом у дресу Партизана, деветнаестогодишњи Никола Штулић је у самој завршници утакмице са Чукаричким успео да реши питање победника и тако донесе велику радост екипи и тренеру Станојевићу.

Одмах на почетку утакмице, практично није прошло ни петнаестак секунди, Чукарички је преко Данила Пантића, некада велике наде Партизана, чији се фудбалски траг последњих сезона, од потписивања уговора са великим Челсијем потпуно изгубио, имао  велику шансу да госте доведе у вођство. Срећом, одбрана Партизана је успела да на време отклони  опасност пред својим голом. Исти фудбалер је који минут касније на другој страни могао да матира свог голмана Петровића, после непрецизног враћања лопте. Срећом, чувар мреже гостију некако је успео да стигне лопту и отклони велику опасност пред свијим голом.

У тим моментима игра Партизана била је потпуно неповезана. Доста се грешило у додавањима, где су предњачили Здјелар и Натхо, али, несхватљиве фудбалске грешке, касније су понављали и Јојић и Обрадовић. Потом, пошто су извршили још јачи притисак ка голу ривала ,,црно – бели,, су на истеку четврт часа игре имали стопостотну шансу. Опет је по ко зна који пут у прилици био Бањаку. Овог пута лопта му је дошла практично у петерац, играч Партизана је био сам, испред себе је једино имао Петровића, уследио је шут у паду али је голман Чукаричког уз доста напора успео да одбрани  ударац.

Гости су се углавном определили на брзе контранападе, гледајући да сачувају своју мрежу, па је у 37. минуту идеалну прилику имао Каменовић. Додуше, играч гостију нашао се искоса са леве стране, успео је да шутира али је лопта погодила само спољни део мреже.

На почетку другог полувремена поново су гости имали сјајну прилику. Играо се 49. минут  када је млади штопер Партизана  Светозар Марковић направио несхватљиву грешку. Најпре га је лопта прескочила, стигла до Бирманчевића који је ишао сам га голу Стојковића. Некадашњи ученик ,,црно – белих”, успео је потом да шутира, али је чувар мреже Партизана изашао као победник.

Видевши у ком правцу ће утакмица даље ићи, посебно ако на терену и даље остави најлабије актере, тренер Станојевић се одлучио на логичан потез.Уместо Натха и Стевановића увео је нове снаге Суму и младог Штулића. Управо је млади нападач  у 67. минуту могао да постигне свој првенац у ,,црно-белом” дресу, али после одличног додавања Јојића слабо је шутирао. Тек толико да Петровић може да одахне.

Чукарички је у другом делу био доста конкретнији, па је тренер Ђорђевић, шансу дао новим играчима, желећи тако да његова екипа у финиш утакмице уђе још одморнија, свежија, спремајући се за последњи ударац домаћина, који је чинио све не би ли дошао до вођства.

И онда, када се чинило да ће гости однети бод уследила је лепа акција Партизана. Индиспонирани Јојић је одиграо дупли пас са Сумом, који је потом у шеснаестрцу ,,брђана”  успео да направи три - четири нова корака, да затим заврне лопту ка петерцу где је у пуном налету био млади Никола Штулић. Уследио је шут из прве, онако како то раде рођени нападачи, па је голман Петровић био немоћан: Партизан – Чукарички 1:0!

Стадион: Партизан.- Судија: Лазар Лукић (Ресник, Београд).- Стрелац: Никола Штулић 85. минут .-  Жути картони: Здјелар, Марковић (Партизан),  Ендиаје, Мијаиловић, Кајевић, Езе (Чукарички)

Партизан: Стојковић 7, Миљковић 5,5 (од 46. Лутовац 6), С. Марковић 6, Бањак 6, Обрадовић 6 (од 82. Урошевић-), Шћекић 6, Здјелар 6, Ф. Стевановић 5,5 (од 57. Штулић 7), Натхо 5,5 (од 57. Сума 7), Јојић 6, Асано 6.

Чукарички: Петровић 6, Ћирковић 6, Шапић 6, Остојић 6, Каменовић 6, Ковач 6 (од 82. Пушкарић -), Мијаиловић 6, Пантић 6 (од 62. Савић-), Кајевић 6 (од 76. Видосављевић -), Бирманчевић 6,5, Ендијае 6 (од 46. Езе 6).