среда, 03.03.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
уторак, 15.12.2020. у 21:27

Црвена звезда изгубила од Албе после продужетка

(Фото Твитер/@kkcrvenazvezda)

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду изгубили Албе после продужетка са 84:90 (16:15, 21:19, 20:14, 19:28, 8:14), у 14. колу Евролиге.

Звезда је до сада забележила четири победе и десет пораза, док је Алба уписала шест победа и седам пораза.

Најефикаснији код Звезде је био Џордан Лојд са 23 поена, а пратили су га Огњен Добрић са 13 и Џони О'Брајант са 12 поена, док је Кори Волден додао девет поена.

Код Албе, најефикаснији били Маодо Ло са 21 и Пејтон Сива са 19 поена.

Алба је боље отворила меч и успела да наметне своју игру са пуно трчања, брзом реализацијом напада и великим бројем шутева за три поена, али је Звездана прву паузу отишла са поеном предности (16:15) захваљујући промашајима Албе, која је у првој деоници шутнула девет тројки а погодила само једну. У другој четвртини Алба је наставила са промашајима, што је Звезда успела да искористи и добром игром у нападу стигне до плус 11.

Звезда осим Огњена Добрића и Корија Волдена није имала расположених играча, и није успела да у пуној мери валоризује промашаје Албе.

Након две погођене тројке Алба је успела да се резултатски врати у меч, и на полувреме се отишло резултатом 37:34, преноси Бета.

Друго полувреме је почело са доста контакта, па је Звезда већ после два минута игре испунила бонус. Чвршћа одбрана је дала резултата, и Звезда је успела поново да се одлепи на плус 11.

У трећој четвртини Звезда је успела да не дозволи Алби да се растрчи, и натера је на позициону игру у нападу. Алба се није снашла на притисак Звезде и у последњу деоницу се ушло резултатом 57:48.

Након две везане тројке Лојда, Звезда је стигла до максималних плус 14.

Алба је тада почела да погађа тројке. За три минута успела је да погоди пет шутева за три поена и приближи се Звезди на само два поена.

Ушло се у неизвесну завршницу, у којој је Лук Сигма на 1,3 секунде до краја са линије слободних бацања изједначио резултат и одвео меч у продужетак.

Звезда је стала у продужетку. Без организованог напада и без енергије у одбрани, дозволила је Алби да се одлепи на осам поена предности. Лојд је погодио тројку за Звезду, али Алба је одмах узвратила и рутински привела меч крају и стигла до победе 90:84.

У наредном колу Звезда ће дочекати Валенсију, док ће Алба гостовати Панатинаикосу.