понедељак, 12.04.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
среда, 03.02.2021. у 22:59

Партизан после преокрета победио Локомотиву

(Фото Твитер/@PartizanBC )

Кошаркаши Партизана победили су Локомотиву 71:69 у Београду у 4. колу Топ 16 фазе Еврокупа.

У веома важном мечу за црно-беле, поене за тријумф погодио је Џошуа Перкинс у самом финишу сусрета.

Изабраници Саше Филиповског сада имају скор од 2-2 , док је Локомотива на једној победи и три пораза.

Најефикаснији у тиму Партизана био је Рашон Томас са 23 поена и осам скокова.

Новица Величковић и Џошуа Перкинс убацили су по девет, Огњен Јарамаз је додао 11, а Ерик Мика убацио је осам кошева, као и Маркус Пејџ.

Локомотиву је предводио Џордан Крафорд са 16 поена, док је Кевин Херви убацио један кош мање, преноси Танјуг.

После изједначене прве деонице, у којој је Партизан био у корак са ривалом, друга је донела потпуно другачију слику.

Црно-бели изгубили су све конце у игри, низали грешке, што су гости из Краснодара на прави начин искористили да створе двоцифрену предност која је после 20 минута игре износила плус 13.

Друго полувреме боље је отворила Локомотива, отишла је и на вишак од 18 поена, али се Партизан пробудио.

Захваљујући Томасу и Мики, домаћи тим истопио је предност ривала и пришао на минус четири (56:52) и са тим заостатком је ушао у одлучујућих 10 минута.

Имао је Партизан проблема са шутом, три минута је био без постигнутог коша, а сушу је прекинуо Томас са пенала.

Исти играч приближио је тим на кош заостака, али се Локомотива брзо вратила на плус четири.

На два минута пре краја резултат је био 67:63 након чега је уследила велика борба.

Све је почело тројком Јарамаза за 66:67, али је Херви закуцао, након чега је Перкинс шутем са линије 6.75 донео изједначење (69:69) на нешто више од 30 секунди пре краја меча.

Последњи напад имао је Партизан у ком је Перкинс полагањем донео важан тријумф.