ЗАГРЕБ - Патријарх српски Порфирије поручио је данас приликом посете потресом погођеним становницима Баније да није политичар, али да ће на новој дужности чинити све да се „међу људима отупљују све могуће оштрице”, као и да је ова трагедија показала да су људи потребни једни другима.
Бивши митрополит загребачко-љубљански данас је с епископом горњокарловачким Герасимом посетио Мајске Пољане и Глину, у првој посети од ступања на дужност 46. патријарха Српске православне цркве коју је преузео средином фебруара.
„Кад смо заједно, ништа није препрека”, рекао је породици Куколеча, првој од пет које је посетио у Мајским Пољанама. Они од потреса живе у стамбеним контејнерима.
„Знамо да је ово досад била само прва помоћ, а да тек предстоји да се све обнови, тако да - рачунајте на нас”, казао је Порфирије, пише портал „Индекс” преноси Танјуг.
Патријарх је у поруци становницима Баније погођенима потресом казао да је трагедија показала да су људи потребни једни другима.
„Можда Бог понекад дозволи искушење свима нама да бисмо управо кроз својеврсну материјалну штету имали могућност да пробудимо у себи оно што је људско и да учинимо напор да превладамо неку своју скученост, егоизам и затвореност. Да изађемо усусрет једни другима и да спознамо да ћемо уједињени лако обновити и материјалну штету”, рекао је патријарх.