ВАШИНГТОН - Амбасадори Марко Ђурић и Ентони Годфри, заједно са представницима министарстава одране Србије и САД, разговарали су о предстојећој заједничкој вежби припадника ваздухопловних снага две земље и сарадњи у областима медицине, инжењерије и логистике.
Ђурић је истакао задовољство конструктивним онлајн састанком на коме су договорени детаљи о предстојећој заједничкој вежби припадника оружаних снага САД и Србије.
„Продуктивни састанци данас између Министарства одбране САД и високих званичника Министарства одбране и Војске Србије. Континуирани билатерални дијалог на свим нивоима је кључ за даље ширење наше војне сарадње”, написао је Ђурић на „Твитеру”, преноси Танјуг.
Ђурић је поручио да су на онлајн састанку учествовали начелник Генералштаба Војске Србије, генерал Милан Мојсиловић и заменица помоћника државног секретара САД за одбрану Лора Купер.
„Генерал Мојсиловић и доктор Купер су на данашњем састанку разговарали о предстојећој здруженој ваздухопловној вежби. Радујемо се и будућим приликама да се припадници војске Србије и САД окупе на значајној обуци и у областима попут медицине, инжењерије и логистике”, објавила је амбасада Србије у САД на свом званичном твитер налогу.