понедељак, 14.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:50

Еврогол Зорана Тошића

Аутор: Д. Тодоровићнедеља, 17.08.2008. у 22:00

Нити је Партизан одушевио пред својим навијачима на почетку фудбалског шампионата, нити је Банат разочарао, а њихов меч биће упамћен по евроголу Зорана Тошића за минималну победу „црно-белих” – 1:0 (0:0). Тренутак одлуке догодио се у 68. минуту. Сенегалац Дијара је додао лопту до Тошића, уследио је дриблинг, а потом и поглед ка голу гостију. Ударац је био силовит и прецизан, а голман Зечевић немоћан. Од тог момента Партизан је још више загосподарио тереном, али је резулат остао непромењен.

„Црно-бели” су у првом полувремену били неодлучни, нападачи неодговорни, а играчи средине терена без идеја и концепције која је красила нашег првака пре само неколико дана против турског Фенербахчеа. Јокановић није извео тим који се допао публици на том мечу – млади Петровић је остао ван протокола, Кнежевић је седео на клупи као и Лазић јер су њихово место заузели Португалац Мореира и повратници са Олимпијских игара Тошић и Фејса.

Зрењанинци су се определили на чување гола. Капитен Стојаноски, који је носио Партизанов дрес у Лиги шампиона пре пет година, био је истински командант одбране и заједно с голманом Зечевићем тај језичак на ваги који је Банату донео повољан резултат у првом полувремену. Партизанови фудбалери су углавном нападали по средини и то је била погрешна тактика јер су гости на том делу игралишта створили непрелазни бедем. У два наврата у првом полувремену и то преко Петковића Банат је покушавао да изненади Божовића.

Кад су се у 30 минуту „прубудили” највернији навијачи Партизана на јужној трибини, домаћин је појачао ритам и офанзиву ка голу гостију и у 39. минуту, после прекршаја Милутиновића над Тошићем, судија Пауновић је без двоумљења показао на белу тачку. Био је то очигледан прекршај за најстрожу казну пошто је Милутиновић с обе ноге стартовао на Патризановог играча. И када се очекивао погодак, капитен Ђорђевић је несхватљиво слабо шутирао. Голман Баната је прозрео ударац скочивши у леву страну и попут мачке приграбио лопту у наручје. У првом полувремену забележили смо и повреду играча гостујућег тима Маркоског који је после дуела са Обрадовићем морао да напусти терен.

У наставку утакмице Партизан је још више појачао темпо у жељи да се примакне голу Баната. Зрењанинци су остали на истој позицији као у првом полувремену, бранећи се свим дозвољеним средствима.

Општи је утисак да је Партизан на старту првенства могао и боље и више, али ако се има у виду то да је имао изузетно тежак меч у квалификацијама за Лигу шампиона, онда треба веровати да ће већ идуће суботе, када у Хумску стиже Војводина, бити и лепршавији и ефикаснији…

СТАДИОН: Партизана. ГЛЕДАЛАЦА: око 5.000. СУДИЈА: Пауновић (Кладово). СТРЕЛАЦ: Тошић у 68. ЖУТИ КАРТОНИ: Обрадовић, Чадиковски (Партизан), Десница (Банат).

ПАРТИЗАН: М. Божовић – , Стевановић 6,5, Ђорђевић 6, Фејса 6, Мореира 6, Тошић 7,5 (од 90. Лазић – ), Пауновић 6 (од 61. Чадиковскио 6), Богуновић 6 (од 57. Љајић – ), Сикимић 7, Дијара 6, Обрадовић 7.

БАНАТ: Зечевић 7, Милутиновић 6, Десница 6, Видојевић 5,5 (од 78. Срећо – ), Маркоски – (од 45. Д. Радосављевић 6), Петковић 6 (од 60. Ђукић 6), С. Радосављевић 6,5, Веселинов 6, Пјевач 6, Цаврић 5,5, Стојаноски 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Зоран Тошић (Партизан)