субота, 11.07.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
четвртак, 19.02.2009. у 22:00

Звезда се намучила

Ниш – Иако је ваљевски Металац умногоме изненадио и игром и борбеношћу у целом првом и значајном делу другог полувремена, Црвена звезда је ипак убедљиво победила – 83:66 (16:20, 24:23, 19:11, 24:12) – и пласирала се у полуфинале кошаркашког Купа „Радивоја Кораћа. Металац је изненадио и водио пуних 27 минута. Блистали су Теодосић и Мићевић, док у Звезди није било посебно расположених играча.

После 43:40 за Ваљевце на полувремену, у наставку је Звезда после изједначења и вођства са 47:46 само у једном тренутку опет препустила предност ваљевским кошаркашима, али је потом играла озбиљно, ефикасно, чврсто у одбрани и на крају победила великом разликом од чак 17 поена. У Звездиној екипи одличан је био Тадија Драгићевић, уз њега и веома стандардном игром Овенс и Стевић, али је ипак све симпатије нишке публике привукао млади и талентовани, а виспрени посебно у асистенцијама Немања Бјелица.

Хала Чаир у Нишу. Гледалаца: око 3.500. Судије: Војиновић (Нови Сад), Чукаловић (Београд) и Личина (Зрењанин).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 3, Кикановић 8, Ковач 7, Недовић, Стевић 14, Драгићевић 20, Милошевић 8, Овенс 12, Шепа, Бакић 3, Бјелица 1.

МЕТАЛАЦ: Танасковић 4, Дукановић, Теодосић 10, Љубојевић 15, Марковић, Трипковић, Атанацковић 8, Р. Маројевић 6, Д. Маројевић, Мићевић 16, Бирчевић 7, Гаговић.

-----------------------------------------------------------

ФМП тешко до полуфинала

Ниш – После Партизана и Хемофарма и екипа ФМП-а из Железника пласирала се у полуфинале Купа Рдивоја Кораћа који се игра у нишком „Чаиру”. ФМП је савладао у четвртфиналном мечу екипу вршачког Лајонса 81:68, али у доста неизвесној утакмици и са много напора. Од самог почетка сусрета нишка публика стала јер уз екипу из Вршца која је бодрена са трибина у једном тренутку наговестила и изненађење. Након првих 10 минута Вршчани су били у вођству – 21:20, а на полувреме се отишло са њиховом и убедљивијом предношћу – 46:40.

У првом делу Радован Марковић и Саша Оцокољић из екипе Лајонса били су нерешива енигма за ФМП. После одмора, међутим, иако је Лајонс дуго водио, ФМП је успео да сустигне екипу из Вршца и то пре свега чвршћом одбраном. На крају треће четвртине у којој је Лајонс постигао само 13 поена а ФМП 22, видело се да Вршчанима понестаје снаге што је искуснији суперлигаш знао да искористи. После изједначења ФМП је преузео потпуно игру у своје руке и на крају чак убедљиво славио. Кошаркаши из Железника добили су друго полувреме резултатом 41:22...

Хала „Чаир”. Гледалаца: око 1500. Судије: Нешковиоћ (Краљево), Глишић и Оберкнежевић (Београд).

ФМП: Човић 13 (2-2), Живановић 6, Лабовић 8 (4-2), Лазић 5 (2-1), Илић 2, Стаменковић, Радуљица 14 (6-4), Протић 14 (7-7), Муслин, Самарџиски 13 (5-1), Јеремић 6, Милутиновић.

ЛАЈОНС: Поповић 2, Влашковић 2 (3-0), Вајс 7 (4-3), Марковић 19 (3-2), Јоровић 10 (6-5), Касабашић, Оцокољић 15 (4-3), Мијатовић, Марјановић 3 (4-1), Кнежевић 9. Јевтић.