četvrtak, 22.08.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 23:05

Autor: Katarina Ivanović

21.02.2018 u 19:59
Od našeg izveštača Moskva – Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da načine još jedan evropski podvig. Nakon 180 minuta velike borbe u osminu finala Lige Evrope prošao je CSKA koji je u revanšu slavio pogotkom Alena Dzagojeva. „Crveno-beli“ su dugo odolevali ruskom klubu, ali ih je trenutak dekoncentracije u finišu prvog poluvremena koštao plasmana u narednu fazu: CSKA – Crvena zvezda 1:0 (1:0). Trener „crveno-belih“ Vladan Milojević ni u revanšu nije mogao da računa na Ričmonda Boaćija, koji nije ni doputovao u Moskvu sa ekipom, pa je izveo identičan sastav kao i u Beogradu. Sa druge strane njegov kolega Viktor Gončarenko zbog žutih kartona iz startne postave je morao da izostavi Aleksandra Golovina umesto kog je zaigrao Sergej Ignaševič. On je zauzeo mesto u odbrani dok je Pontus Vernblom, koji može da igra na više pozicija, susret počeo u napadu sa Ahmedom Musom. Osim toga beloruski stručnjak je nakon samo 25 minuta bio prinuđen da umesto Viktora Vasina, koji se povredio, u igru uvede Kirila Nababkina. Iako se prethodnih dana u ruskim medijima spekulisalo da će susret,zbog izuzetno niske temperature biti odložen, meč je počeo u najavljenom terminu. Temperatura je u trenucima kada je utakmica počela bila dvanaest stepeni ispod nule, ali je kako je duel odmicao bila u padu. Za razliku od utorka kada je u ruskoj prestonici vejao sneg za vreme utakmice nije bilo padavina, ali je zaleđen teren u pojedinim trenucima ometao igru obe ekipe.