Poslednja izmena 15:59

Kanada posle velike borbe dublova povela protiv Srbije

Autor: Agencijesubota, 14.09.2013. u 21:07
(Фото Танјуг)

BEOGRAD – Teniska reprezentacija Kanade povela je danas protiv Srbije sa 2:1 u polufinalu Dejvis kupa, pošto su Danijel Nestor i Vašek Pospišil u dublu savladali Iliju Bozoljca i Nenada Zimonjića sa 3:2 (6:7, 6:4, 3:6, 7:6, 10:8).

Duel između Srbije i Kanade nastaviće se sutra u singlu. Prvo će od 14.00 igrati Novak Đoković i Miloš Raonić, a potom Janko Tipsarević i Vašek Pospišil.

Prvog dana polufinala Đoković je dobio Pospišila, dok je Tipsarević potom izgubio od Raonića.

Srpski tim je u prvom setu odmah na startu došao do brejka, iako je Kanada na servis Pospišila imala prednost 40:0. Sledećih nekoliko gemova nije bilo brejka, iako je kanadski tim u par navrata bio blizu oduzimanja servisa.

U sedmom gemu na servisu je bio Bozoljac, a reprezentacija Kanade je uspela da napravi brejk iskoristivši drugu priliku za to.

Prvi set okončan je u taj-brejku, u kome je Kanada imala tri vezane set lopte, koje nisu iskoristili.

Zimonjić i Bozoljac su tada sjajnom igrom u polju od rezultata 3:6, napravili seriju od pet uzastopnih poena i došli do prednosti u setovima od 1:0.

Drugi set oba tima su otvorili sigurnim servisima, a prva je do brejk lopti došla Srbija u četvrtom gemu. Domahi dubl nije iskoristio dve šanse za brejk, a potom su Nestor i Pospišil na servis Zimonjića napravili brejk, i to bez i jednog poena srpskog tima u gemu.

Do kraja seta nije bilo prilika za brejk, pa je Kanada sačuvala prednost i došla do izjednačenja u setovima.

U trećem setu, nije bilo brejk lopti do šestog gema, kada je Srbija došla do prve, koju je i iskoristila i tako stekla prednost koju Kanađani nisu uspeli da sustignu do kraja tog perioda. To je bilo dovoljno za prednost Zimonjića i Bozoljaca od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu ni jedna ekipa nije imala šansu da oduzme servis, pa je tako set okončan u taj-brejku, koji su Kanađani dobili sa 7:5, iskoristivši drugu set loptu, uz dva mini-brejka.

Odlučujući set bio je sličan četvrtom, serviseri su prilično lako dobijali svoje gemove, pa rivalima nisu omogućili da dođu do šanse za brejk.

U 17. gemu, Kanada je došla do prve šanse za brejk na servis Zimonjića. Gosti su tu priluku iskoristili i došli do toga da serviraju za meč.

U svom servis gemu, Kanađani su iskoristili drugu meč loptu za 3:2, a 2:1 u ukupnom rezultatu duela sa Srbijom u Dejvis kupu, posle drugog dana.

---------------------------------------------------------

Obradović: Sutra uzdignuta čela izlazimo na teren

BEOGRAD – Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović poručio je danas da će njegov tim uprkos porazu u dublu protiv Kanade uzdignuta čela izaci na teren u pokušaju da ostvari ukupnu pobedu i plasman u finale.

„Iako smo pretrpeli poraz koji nam je velika rana, ipak uzdignuta čela sutra izlazimo na teren”, rekao je Obradović nakon poraza srpskog dubla koji je Kanadi doneo prednost od 2:1 uoči poslednjeg dana takmičenja u polufinalu.

On je čestitao Nenadu Zimoniću Iliji Boizoljcu na velikom trudu i borbenosti koju su uložili u današnjem meču sa Kanađanima.

„Meč je bio odličan. Čestitam im na velikom trudu zalaganju, ali - to je tenis”, rekao je Obradović.

Selektor Srbije dodao je da je u porazu u dublu od Kanađana korisna činjenica je Pospišil izmoren za evetnualni singl meč sa Jankom Tipsarevićem.

„Ono što je dobro u ovom porazu jeste činjenica da je njihov igrač izmoren za zavrsni peti meč”, rekao je Obradović.

On je zahvalio Zimonjiću na svemu onome što je godinama pružao i što će pružati srpskoj reprezentaciji.

„Svaka čast ovim momcima, oni podnose ogromnu žrtvu jer su stalno na putu, radi se o velikim borcima”, rekao je Obradović.

Prvi dubl igrač Srbije Nenad Zimonjić poručio je da se nada konačnoj pobedi nad Kanađanima i da veruje da će Đoković i Tipsarević osvojiti odlučujuće poene.

„Što se današnjeg meča tiče, odlučile su razlike. Dobro smo servirali, ali nam je falila timska igra i upravo je to bila odlučujuca razlika”, rekao je Zimonjić i pozvao publiku da u nedelju ispune Arenu do poslednjeg mesta, kako bi bodrili Srbiju u pohodu na finale.

Ilija Bozoljac je takođe ocenio da je problem u igri srpskog dubla bilo „nepovezivanja riterna”.

„Igrali smo u talasima, meč je bio na visokom nivou, igrali smo agresivno, ali su oni u odlučujujućim momentima bili mirniji”, rekao je Bozoljac.

On je naglasio da je Srbija i dalje favorit za pobedu.

„Trudili smo se, ali šta je - tu je. Verujem da će Novak i Janko preokrenuti rezultat”, rekao je Bozoljac.