sreda, 16.10.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:55

Srbija osvojila sedam medalja na Balkanijadi u Višegradu

Autor: Tanjugnedelja, 07.09.2014. u 14:36

VIŠEGRAD – Srpska veslačka reprezentacija osvojila je danas po dve srebrne i bronzane medalje na Balkanskom prvenstvu u Višegradu.

Vičešampion Balkana postao je osmerac u sastavu Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Marko Ristić i Zoran Rajić koji je postigao vreme od 6:07,99, a zlato u ovoj disciplini pripalo je Rumuniji.

Srebro je osvojila i Ljiljana Jošić u juniorskom ženskom skifu sa vremenom 8:46,64, dok je trijumfovao čamac Grčke.

U konkurenciji četverac skulova u juniorskoj konkurenciji Srbija je u sastavu Milan Mijić, Filip Prodanović, Kristijan Stevanović i Lika Vrbaski osvojila treće mesto sa vremenom 6:35,78.

Bronzanu medalju osvojio je i ženski dubl skul u juniorskoj kategoriji koji čine Miona Mitrović i Milica SLijepčević sa vremenom 8:06,26.

„Drugog dana posebne pohvale zaslužuje Ljiljana Jošić koja osvojila srebro, dok je osmerac bio na visini zadatka. Odradio je to što je bilo dogovoreno, ali mu je za nekoliko sekundi izmaklo zlato. Juniorski muški četverac skul i ženski dubl skul osvajanjem bronzanog odličja su ispunili očekivanja. Takmičenje u Višegradu je jedno novo iskustvo za naše veslače”, rekao je trener reprezentacije Aleksandar Ivković.

Srbija je takmičenje u Višegradu završila sa sedam medalja, pošto su prethodno juniori osvojili zlato juniori u četvercu i dve bronze u dubl skulu i ženski četverac skul.