subota, 30.05.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
subota, 24.10.2015. u 18:30

Bajern bez greške u Nemačkoj, novi poraz Čelzija u Engleskoj

Рано искључење: Немања Матић (Фото Ројтерс / Еди Кијог)

U nemačkoj Bundesligi fudbaleri Bajerna nastavili su sa pobedama i ovog vikenda, pošto su u Minhenu bili bolji od Kelna sa 4:0 (2:0).

Ekipa koju sa klupe predvodi Pep Gvardiola zadržala je maksimalan učinak u prvih 10 prvenstvenih kola golovima Robena, Vidala, Levandovskog i Milera.

Fantastičan meč viđen je u Leverkuzenu između Bajera i Štutgarta, u kojem je domaći tim slavio sa 4:3 (0:0).

Štutgart je posle sat vremena igre imao veliku prednost od 3:1, ali je Bajer uspeo da preokrene rezultat pogotkom Mehmedija u finišu.

„Farmaceuti” su tako u samo nekoliko dana odigrali još jednu utakmicu sa velikim brojem golova, nakon što su u Ligi šampiona odigrali sa Romom 4:4.

Posle pet poraza zaredom, konačno je trijumf zabeležio Verder i to na gostovanju Majncu 3:1 (3:0), dok je Volfsburg, takođe kao gost, bio bolji od Darmštata 1:0 (1:0). Poraz na svom terenu, i pored vođstva, zabeležili su fudbaleri Hanovera, koji su izgubili od Ajntrahta 2:1.

U 10. kolu engleske Premijer lige igrači Vest Hema pobedili su ekipu Čelzija sa 2:1 (1:1).

Pobedu „čekićarima” u londonskom derbiju doneo je oporavljeni Endi Kerol u 80. minutu, kada je posle centaršuta nadvisio Gerija Kejhila i glavom savladao Begovića. Prethodno su se u strelce upisali Mauro Zarate u 17. za domaćina i Kejhil u 56. minutu za gostujući sastav.

Čelzi je od 44. minuta igrao sa igračem manje jer je srpski reprezentativac Nemanja Matić, zbog dva gruba prekršaja u samo devet minuta, zaradio crveni karton.

Zanimljiv duel viđen je i u Birmingemu, a obeležili su ga braća Aju. Džordan iz Aston Vile i Andre iz Svonsija odmerili su snage, a na kraju bolji je bio stariji Andre, čiji je Svonsi slavio (2:1) upravo njegovim golom u finišu.

Džordanu Ajuu ostaje uteha da je postigao vodeći gol, a preokret „labudova” pokrenuo je Gilfi Sigurson.

Sa dobrim rezultatima nastavio je i Lester, savladavši na svom terenu minimalnim rezultatom Kristal Palas.

Trijumfe su zabeležili još Votford i Vest Bromvič Albion protiv Stouka, odnosno Noriča.

U italijanskoj Seriji A Empoli je savladao Đenovu sa 2:0 (1:0) u devetom kolu. Jedan od najzaslužnijih za treću pobedu Empolija u šampionatu bio je bivši vezista Donjeg Srema i čačanskog Borca Rade Krunić, koji je postigao svoj prvi gol od prelaska u Italiju.

Konačan rezultat postavio je Pjotr Zelinski, igrač koji je asistirao Kruniću za vođstvo ekipe iz Toskane.

Krunić je odigrao ceo meč, dok je za goste u poslednjih pola sata nastupio srpski internacionalac i nekadašnji igrač Crvene zvezde Darko Lazović.