subota, 30.05.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
nedelja, 25.10.2015. u 17:53

Remi u derbiju Mančestera

Derbi susret engleskog šampionata između Mančester junajteda i Mančester sitija nije opravdao očekivanja. Dva gradska rivala odigrali su utakmicu bez mnogo prilika i golova.

Siti je ovim remijem izbio na prvo mesto na tabeli sa 22 boda, dok je Junajted četvrti sa četiri boda manje.

U drugoj derbi utakmici 10. kola Premijer lige, Sanderlend je slavio protiv Njukasla sa 3:0, dok je Totenhem ubedljivo u gostima pobedio ekipu Bornmuta sa 5:1.

Domaćin je poveo već u prvom minutu meča golom Meta Ričija, ali je Totenhem vrlo brzo preokrenuo rezultat.

Prvo je Hari Kejn izjednačio iz penala u devetom minutu, pa je Musa Dembele u 17. povisio na 2:1, da bi se do kraja prvog poluvremena u strelce upisao i Erik Lamela, u 29. minutu.

Pobedu gostiju u drugom delu sa još dva gola potvrdio je Kejn.

Totenhem je posle 10 odigranih kola na šestom mestu na tabeli Premijer lige sa 17 bodova, dok je Bornmut na 17. poziciji sa osam bodova.

U italijanskoj Seriji A, u utakmicama 9. kola, fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Sasuola sa 2:1, dok je šampion Juventus, takođe kod kuće, rutinski slavio protiv Atalante (2:0).

Milan je teškom mukom došao do bodova, iako je još od od 29. minuta imao igrača više, nakon što je Konsilji dobio direktan crveni karton zbog prekršaja.

Kada je Baka dva minuta kasnije doveo „roso – nere” u vođstvo iz penala, činilo se da ekipi Siniše Mihajlovića predstoji lak posao i ubedljiv uspeh.

Međutim, oslabljeni Sasuolo uspeo je da izjednači rezultat desetak minuta posle odmora i favorita uvede u velike probleme.

Sve do završnice izgledalo je da gosti odnose bod sa „San Sira” ali je iznenađenje i verovatnu Mihajlovićevu smenu sprečio Adrijano pogotkom za dragocenu, tek četvrtu pobedu ove sezone.

Juventus je bez većih teškoća nadigrao Atalantu i probio se na 12. poziciju, dok je Udineze kod kuće zabeležio minimalnu pobedu protiv novajlije Frozinonea (1:0).

U nemačkoj Bundesligi Borusija iz Dortmunda je nastavila pobednički niz ubedljivim trijumfom nad Augsburgom 5:1. Meč su sa tri tj. dva gola obeležili Abumejang i Rojs, dok je jedini pogodak za goste postigao Bobadilja.

Borusija je, posle 10 odigranih kola, druga na tabeli sa 23 boda, sedam manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena, dok je Augsburg poslednji sa samo pet osvojenih bodova.

F. M.

-------------------------------------------------------------------

Van Gal ponosan na igrače, Pelegrini zadovoljan bodom

MANČESTER – Trener fudbalera Mančester junajteda Luj Van Gal rekao je danas da je zadovoljan igrom svoje ekipe u derbiju protiv gradskog rivala, Mančester sitija, ali ne i rezultatom.

„Mi smo 90 kontorlisali igru protiv ekipe kao što je Mančester siti. Ne mogu da se žalim, ali želeli smo pobedu, a nismo do nje došli”, rekao je Van Gal za britanske medije.

Fudbaleri Mančester junajteda i Mančester sitija odigrali su danas nerešeno 0:0 u utakmici 10. kola Premijer lige.

„Ponosan sam na svoje igrače, bili su koncentrisani i fokusirani svih 90 minuta. Bio je težak meč”, dodao je Van Gal.

Za razliku od Van Gala, njegov kolega sa klupe Mančester sitija Manuel Pelegrini zadovoljan je osvojenim bodom, ali ne i igrom svoje ekipe.

„Ako ne možeš da pobediš, onda nemoj ni da izgubiš. Zadovoljan sam bodom, ali ne volim kad moja ekipa igra na ovakav način”, naveo je Pelegrini.