subota, 30.05.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
subota, 31.10.2015. u 18:38

Liverpul bolji od Čelzija u derbiju engleske Premijer lige

Прва лигашка победа под новим тренером: фудбалери Ливерпула и „менаџер” Јирген Клоп (Фото Бета (АП) / Мет Дјуман)

Liverpul je u derbi susretu 11. kola engleske Premijer lige savladao Čelzi, posle preokreta, u Londonu sa 3:1 (1:1).

Fudbaleri domaćeg tima poveli su golom Ramiresa u četvrtom minutu, ali je Liverpul izjednačio preko Filipa Kutinja u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Kutinjo je u 74. doveo svoj tim u vođstvo, a konačan rezultat postavio je rezervista Kristijan Benteke u 83. minutu.

To je bila prva premijerligaška pobeda Liverpula pod vođstvom trenera Jirgena Klopa, koji je pre tri nedelje preuzeo tim.

S druge strane, Čelzi je ovim porazom, trećim kod kuće od početka sezone, nastavio najlošiju seriju u poslednjih 25 godina.

Reprezentativac Srbije Nemanja Matić proveo je celu utakmicu na klupi Čelzija, dok Branislav Ivanović nije bio u timu zbog povrede.

U ostalim utakmicama dana Votford je na domaćem terenu zaustavio „zahuktali” Vest hem (2:0), Mančester Junajted je ponovio još jedno bledo izdanje i na gostovanju Kristal Palasu osvojio samo bod (0:0), dok je novu odličnu partiju pružio Lester trijumfujući u gostima protiv Vest Bromvič Albiona (3:2).

Njukasl je sa Aleksandrom Mitrovićem u sastavu odigrao, kod kuće, bez golova sa Stoukom (0:0) i ostao u opasnoj zoni.

Vodeći na tabeli Mančester siti, teže nego što se očekivalo, savladao je na „Etihadu” Norič sa 2:1, a srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov promašio je penal u sedmom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Arsenal je na neugodnom gostovanju u Velsu bio bolji od Svonsija (3:0). Tim Arsena Vengera slomio je otpor „labudova” u drugom poluvremenu, pa je osmim trijumfom ove sezone zadržao korak sa vodećim Sitijem, a oba kluba sada imaju po 25 bodova.

U nemačkoj Bundesligi fudbaleri Borusije Dortmund i Borusije Menhengladbah zabeležili su sigurne pobede na gostovanju, dok je Šalke na domaćem terenu osvojio samo bod protiv novajlije Ingolštata, u utakmicama 11. kola.

Borusija Dortmund je slavila protiv Verdera u Bremenu sa 3:1 i približila se vodećem Bajernu na pet bodova, a Borusija Menhengladbah je deklasirala Hertu u Berlinu (4:1) i preuzela četvrto mesto na tabeli.

Šalke je priredio novo razočaranje navijačima u Gelzenkirhenu, pošto je odigrao samo 1:1 sa Ingolštatom.

Hofenhajm je predvođen novim trenerom Hubom Stevensom osvojio bod u Kelnu (0:0), dok je Augsburg kod kuće ispustio pobedu protiv Majnca primivši gol u sudijskoj nadoknadi (3:3).

F. M.

--------------------------------------------------------------

Morinjo: Neke bitke je nemoguće dobiti

Trener fudbalera Čelzija Žoze Morinjo rekao je, posle poraza od Liverpula, da se ne brine za svoju budućnost u klubu.

– Borba se nastavlja, ali ponekad postoje borbe u kojima je nemoguće pobediti. Mogu da igram protiv bilo koje ekipe, bilo kog trenera, da pobedim, izgubim, a i više od toga. Nisam zabrinut za budućnost – kazao je Morinjo.

Upitan da li misli da je utakmica protiv Liverpula bila njegova poslednja na klupi Čelsija, Morinjo je odgovorio sa „ne”.– Otići ću kući da pronađem tužnu porodicu i onda ću pokušati da pogledam ragbi utakmicu i malo se izvučem iz svega ovoga, a potom ću početi da pripremam trening za sutra ujutro – rekao je Morinjo.

Govoreći o Morinju, trener Liverpula Jirgen Klop rekao je da je portugalski stručnjak veliki trener:– Mislim da niko u ovoj prostoriji ne sumnja da je on jedan od najboljih na svetu. Ovakve stvari se dešavaju, bio sam u sličnoj situaciji u Dortmundu prošle godine.

Novinari su Klopa pitali da li je Liverpul spreman da se bori za titulu u Premijer ligi.– Uh, vi ste ludi. Ne želim da budem neprijateljski nastrojen prema vama, ali mi zaista o tome ne razmišljamo. Možemo mnogo bolje nego protiv Čelsija, ali smo danas zaslužili pobedu, i idemo kući – odgovorio je Klop.