Opozicioni poslanici u srpskom parlamentu dobili su, kako su rekli, pismo koje je Tomislav Nikolić, predsednik države, uputio Maji Gojković, predsednici Skupštine Srbije, o Zakonu o ozakonjenju objekata i ocenili da je ono zbunjujuće. Janko Veselinović (PP) zatražio je i pokretanje postupka za razrešenje Nikolića, jer je „potpisao zakon, koji, kako se vidi iz pisma, smatra protivustavnim”.
Predsednik Nikolić je potpisao Zakon o ozakonjenju 26. novembra, šest dana posle njegovog usvajanja u parlamentu, a tri dana posle toga, kako je „Politika” već pisala, uputio pismo Gojkovićevoj i „poslanicima koji su za njega glasali” u kome je praktično, mada ne decidirano, rekao da je zakon protivustavan.
Reagujući na ovo pismo, Nataša Vučković, šefica poslaničkog kluba DS-a, prvo je ukazala na to da se predsednik obratio samo poslanicima koji su glasali za zakon, rekavši da je tako nešto nedopustivo i da „predsednik očigledno pravi razliku među poslanicima, što je diskriminatorni akt, koji je neprimeren njegovoj funkciji”. Vučkovićeva je istakla i da je DS u najmanju ruku iznenađen pismom i da je ono „pokazalo da predsednik države ne zna svoja ovlašćenja, niti kako teče zakonodavni postupak”. Ona je navela da je predsednik zakon potpisao, a onda napisao pismo u kome sugeriše da je protivustavan i dodala da je tako nešto mimo svih procedura. Vučkovićeva je kazala i da je Nikolić u pismu izneo praktično iste primedbe koje je u debati iznela opozicija.
Marko Đurišić (SDS) rekao je da ta stranka sprema odgovor predsedniku u kome će ga upoznati sa svojim argumentima protiv zakona, koji se „poklapaju sa njegovim”. Đurišić je rekao i da mu je žao što Nikolić nije iskoristio svoje ustavno pravo i vratio zakon parlamentu, „kao što se to radilo ranije”.
Janko Veselinović (PP) kazao je da Nikolićevo pismo nije obično i da dovodi u pitanje ustavnost i pravni poredak. Zatim je dodao: „Jedini način za razrešenje ove situacije jeste da Skupština Srbije pokrene postupak za razrešenje Nikolića, ali i da se pokrene postupak za utvrđivanje odgovornosti predlagača neustavnog zakona.”