utorak, 22.10.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 07:53

Preokret šampiona

Fudbalsko prvenstvo Srbije: Partizan - Borac 2:1 (1:1). - Božinov doneo pobedu u 84. minutu
Autor: Goran Kovačevićsreda, 16.12.2015. u 19:16
Донео важну победу „црно-белима”: Валери Божинов (Фото В. Марковић)

Partizanovi fudbaleri pobedom su završili jednu od svojih najtežih polusezona. U 22. kolu Superlige imali su težak posao i protiv oslabljenog Borca koji je pao posle preokreta. Pobeda šampiona od 2:1 (1:1) protekla je bez publike u Humskoj, zbog kazne koja je izrečena za ponašanje navijača prethodnom prilikom.

Partizan je imao blagu inicijativu do 17. minuta kada je primio gol iz kontranapada. Duga lopta po sredini „izbacila“ je samog prema golu Kneževića, koji nije uspeo da šutne kada mu je prišao golman Kljajić, pošto ga je stigao Bandalovski, čiji start bi možda za posledicu imao penal da lopta nije otišla na desnu stranu gde je ka njoj grabio igrač Borca. U padu, sa šest metara, Milan Jevtović je pogodio praznu mrežu.

Potom nije bilo bitnijih dešavanja do 38. minuta, kada je Brašanac dodao na desnu stranu Andriji Živkoviću. Svetski omladinski šampion je na ivici šesnaesterca, u svom stilu, pomerio loptu nekoliko metara ulevo, pa uputio precizan udarac pored desne stative - 1:1. U drugom poluvremenu potencijalno svoje oproštajne utakmice u crno-belom sredu, Živković je bio kapiten.

U 40. minutu Partizan je imao veliku šansu da povede. Umaru je prošao po levoj strani, pa dao odličan pas na „prvu“ stativu, gde je usamljen bio Božinov. Bugarski napadač je iz blizine slabo šutirao u golmana. U sledećem minutu na drugoj strani su viđena dva pokušaja gostiju. Kneževićev šut sa 20 metara odbranio je Kljajić, a posle kornera Vujaklija je glavom šutirao preko gola.

Prvu priliku u drugom poluvremenu, u 59. minutu imao je Knežević. Bila je to sjajna šansa: sam je prihvatio loptu u šesnaestercu, sa dovoljno vremena da se „namesti“ za šut, ali je loptu nonšalantno, ne primirujući je, spoljnim delom kopačke prebacio preko gola.

Još bolju situaciju u 63. minutu imao je pred golom Borca Božinov,

posle centaršuta levog beka Lekovića. Lopta je bila na zemlji, a između njega i golmana Bajića desetak metara brisanog prostora. Šutirao je - pored gola.

Na nova veća uzbuđenja čekalo se do 81. minuta kada je Lukić imao otvoreni šut sa sedam-osam metara zdesna. Pucao je u golmana, koji nije morao da interveniše u nastavku akcije pošto je, iz dobre pozicije, Živković bio veoma neprecizan.

U 83. minutu, Božinov je treći put bio u šansi, traljavo šutirajući iz blizine, ali dva minuta kasnije je pokazao golgeterski kvalitet. Na levoj strani je prevario čuvara, pa iskosa šutirao u dalji ugao. Lopta se od stative odbila u mrežu - 2:1. Asistent kod tog pogotka Alen Stevanović je isključen u nadoknadi vremena na kraju meča, zbog drugog žutog kartona.

Partizan je u utakmicu ušao sa izmenama u srednjem redu. Centralnog ofanzivnog veznog zaigrao je Brašanac, sa kapitenskom trakom, a dvojac iza njega činili su Lukić i Petrović. Brašanac je zbog povrede zamenjen u poluvremenu, „vezistom“ Kosovićem koji je od dolaska u avgustu bio daleko od prvog tima. Na početku nastavka ušao je i Grbić, umesto Ćirkovića, pa je došlo do rokade u odbrani: kao i protiv Vojvodine, Bandalovski je bio štoper, a Grbić na desnom beku. Zbog žutih kartona izostao je Marko Jevtović, a nekolicina drugih uglavnom zbog povreda.

Susretu je prisustvovao Ivan Tomić, koji se najavljuje kao sledeći trener Partizana.

Stadion Partizana. Bez publike. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas).

Strelci: 0:1 Jevtović u 17, 1:1 Živković u 38, 2:1 Božinov u 84.

Žuti kartoni: Lukić, Petrović, Stevanović (Partizan), Jevtović, Vukmirović, Mićić (Borac). Crveni karton: Stevanović.

Partizan: Kljajić 6, Bandalovski 6, Ćirković 5 (od 46. Grbić 7), Fabrisio 7, Leković 7, Petrović 7, Brašanac 6 (od 46. Kosović 7), Lukić 7, Živković 7, Umaru 6 (od 69. Stevanović 6), Božinov 7.

Borac: Bajić 7, Tanasin 6, Drašković 6, Đorđević 6, Živković 6, Mićić 6 (od 67. Obradović 6), Jovančić 6, Jevtović 7, Vukmirović 6 (od 85. Milojević -), Knežević 5, Vujaklija 6 (od 71. Đerić -).