Skupština Srbije u petak počinje raspravu o pojedinostima na paket zakona iz oblasti unutrašnjih poslova, a na tri propisa uložena su ukupno 474 amandmana, od čega najviše na predlog zakona o policiji – 339.
Poslanici Nove Srbije traže, između ostalog, da se iz člana koji govori o ispitivanju na poligrafu izbriše reč „dobrovoljan”, jer smatraju da je dovoljno da piše da „policijski službenik uz pristanak lica od kojeg traži obaveštenja može da nad njim primeni poligrafsko ispitivanje”. Oni, takođe, zahtevaju da se precizira da se maloletnik može podvrgnuti poligrafskom ispitivanju, uz njegov pristanak i uz prisustvo roditelja, staratelja ili punoletne osobe od poverenja.
Poslanik SNP-a Nenada Popovića, Milan Petrić traži da se zakonom propiše da su „informacije o stanju i fazi rada bilo kog predmeta u MUP-u informacije od javnog značaja i moraju se dati na zahtev institucija ili građana”.
Ivan Jovanović (LS) predložio je izmenu člana koji reguliše ponašanje policije u kome se, između ostalog navodi da „bliži način ponašanja, kao i lični izgled policijskih službenika i drugih zaposlenih u MUP-u propisuje ministar”. Jovanović predlaže da ponašanje bude regulisano Kodeksom policijske etike, koji bi propisala vlada, a ne da ga propisuje ministar. Prema njegovom predlogu, Kodeks policijske etike propisala bi vlada u roku od tri meseca od stupanja na snagu ovog zakona.
Marko Đurišić (SDS) predložio je izmenu člana koji reguliše zabranu diskriminacije, tako što bi bilo dodato da je zabranjena diskriminacija na osnovu „roda i rodnog identiteta.” On smatra da je ovaj dodatak neophodan, „budući da diskriminatorno postupanje prema transrodnim osobama nije adekvatno zabranjeno predloženom odredbom”.
Poslanici DS-a predložili su izmene člana koji propisuje vrste policijskih ovlašćenja, a traže da se doda novo ovlašćenje i to „privremeno udaljavanje lica sa adrese stanovanja i privremena zabrana kontaktiranja sa određenom osobom.” Demokrate u obrazloženju navode da je njihov predlog u skladu sa Konvencijom o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u porodici, koju je Srbija ratifikovala 2013. godine.