subota, 20.02.2016. u 19:21 Toma Todorović

Mega Leks prvi finalista

U polufinalu Mega Leks-Metalac 97:86(22:20, 25:16, 34:24,16:26)
Илустрација (Фото Н. Неговановић)

NIŠ – Kao što se i očekivalo ekipa Mega Leksa iz Sremske Mitrovice savladala je u prvom polufinalnom meču valjevski Mertalac i plasirala se u finale ovogodišnjeg Kupa „Radivoje Korać”. Pred oko dve hiljade ljubitelja košarke u niškom „Čairu” košarkaši Mege su od samog početka susreta zaigrali veoma ozbiljno i nisu krili nameru da Valjevcima neće dozvoliti nikakvo iznenađenje. Na samom početku Jaramaz i Luvavu su već u 4.minutu doveli Mega Leks u vođstvo od 10:3. Posle tajma auta trenera Metalca Vladimira Đokića valjevski košarkaši brzo se „vraćaju“ u igru i pred kraj ovog dela susreta posle dobre igre Rakićevića i Đukanovića uspevaju da izjednače (16:16)), a potom i ređu u vođstvo – 20:18 (9.minut). Ipak, kvalitetnijom odbranom Mega Leks preokreće rezultat i na pauzu se odlzai pri rezultatu 22:20 za Megu.

Na početku druge deonice Mega Leks odličnom odbranom zaustavlja sve pokušaje Metalca i efikasnom igrom u napadu stiče značajnu prednost – u 16.minutu je već 37:26, a na dva minuta pre poluvremena na semaforu je 45:30. Ipak, preko raspoloženog Rakićevića Valjevci smanjuju tu prednost na „samo“ 11 poena – 47:36.

U drugom poluvremenu košarkaši Mega Leksa su na samom početku u furioznom ritmui preko veoma preciznog Danila Nikolića napravili prednost od čak 66:47 – 25.minut. Sve je već tada rešeno što se plasmana u finale tiče jer je košarkaše Metalca očigledno stigao umor od utakmice sa Borcem, u petak uveče i nisu bili fizički spremni za preokret. Bilo je i više od 20 poena razlike sa Mitrovčane (75:53, u 28.), a na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo 81:60.

U poslednjih deset minuta košarkaši Metalca preko Majstorovića smanjuju veliku prednost Mege na 70:85 (33.minut), potom i stižu i na „minus 12“, ali to je bilo sve. Ekipa Dejana Milojevića sigurno privodi utakmicu kraju i zasluženo odlazi u finale pobedom od 97:86.

Hala sportova „Čair”. Gledalaca: preko 2.000. Sudije: Juras i Obrknežević (obojica Beograd) i Maričić (Kraljevo).

METALAC: Kočović 6, Badovinac ,Čampara , Kutlešić 14, Majstorović 15, Jevtović 6, Jošilo 9, Rakićević 18, Đukanović 12, Todorović 3, Gabrić 3.

MEGA LEKS: Simić 4, Jaramaz 15, Veljković , Musić , Ivanović 6, Pavlović , Luvavu 13, Kaba 8, Zagorac 7, Simeunović 3, Nikolić 24, Janković 17.