ponedeljak, 22.07.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:10

Vojvodina se remijem oprostila od Evrope

Novosađani u revanšu mnogo bolji, ali zbog teškog poraza kod kuće, naš tim nije uspeo da se plasira u grunu fazu Lige Evrope: Az Alkmar – Vojvodina 0:0
Autor: D. Todorovićpetak, 26.08.2016. u 08:55
Частан опроштај: Новица Максимовић (Фото Танјуг)

Putuj Evropo, putuj bez srpskih klubova, koji polako ali sigurno idu u treću evropsku ligu. Prvi put posle toliko godina Srbija neće imati ni jednog predstavnika u završnim takmičenjima najelitnijih evropskih liga. Neki bi kazali da nam je tamo i mesto, s obzirom da nam igrači rano odlaze, da nam je liga sve slabija i da jednostavno rad po klubovima nije na zadovoljavajućem nivou. Vojvodina se sinoćnjim remijem oprostila od Evrope, rekli bismo da je to u ovom trenutku bio njen maksimum protiv holandskog tima.
Šta bi bilo kad bi bilo. Sa samo malo više umlja sve je moglo biti drugačije. Ovako, naš tim je platio ceh nakon teškog poraza kod kuće (0:3), pre sedam dana, ali, ono što je najvažnije, Vojvodina u revanšu nije razočarala. U najmanju ruku, bila je ravnopravan protivnik svom rivalu, koji je u revanšu bio prilično rezervisan...
Novosađani se nisu, bez obzira na težak poraz u prvoj utakmici, koji im je u dobroj meri umanjio šanse da se domognu grupne faze Lige Evrope, uplašili svog rivala. Čak šta više, naš tim je početnoj fazi igre dobro delovao, stekao se utisak da je trener Lalatović spremio dobru taktiku, bez obzira na izostanak napadača Trujića.
Nigerijac Frajdej je u 26. minutu lako prošao pored Puškarića i Antića, zatim je šutirao snažno levom nogom ali je golman Kordić bio na mestu i odličnom intervencijom spasao mrežu. Domaćin je dve najzrelije prilike u prvom poluvremenu imao preko kapitena Vlara. Prvu u 33. minutu a drugu deset minuta kasnije, ali, oba pokušaja završila su pored gola golmana Kordića.
Holanđani su se posle ubedljive pobede u Novom Sadu potpuno opredelili za nešto zatvoreniju varijantu, za taktiku gde se igrači neće previše trošiti, jer ih očekuju nove obaveze u domaćem šampionatu, dok je Vojvodina silno želela da se iskupi za greške koje su je skupo koštale pre sedam dana. Uglavnom, prvih 45 minuta proteklo je bez značajnijih uzbuđenja.
Odmah na početku drugog poglavlja meča domaćin je imao odličnu šansu da povede ali se opasni Henriksen spetljao pred smušenom odbranom Novosađana. Uzvratio je Meleg, kada je u 51. minutu, pošto je uspeo da sam sebi izgradi dobru poziciju, šutirao ali samo pored stative Roketa. I u drugom poluvremenu Vojvodina je igrala odlučno, veoma hrabro. Ipak, iskusna odbrana Alkmara na čelu sa kapitenom Vlarom držala je sve konce u svojim nogama.
Holanđani su u 59. minutu imali sjajnu šansu da povedu. Najpre je Henriksen, inače najbolji asistent holandske ekipe sjajno uposlio Johansona, usledio je oštar i precizan udarac ka golu Vojvodine, ali je opet golman Kordić dobro intervenisao. Az je pojačavao napade, pa je koji sekund kasnije Garsija sjajno pronašao Frajdeja ali se Nigerijac propisno obrukao, udarcem sa samo pet metara. Lalatović je u poslednjih pola časa igre šansu dao opasnom Babiću, čime je pokazao nove ambicije u ovoj utakmici. Jednostavno, Vojvodina je želele da se sa ovog gostovanja vrati bar minimalnom pobedom...
Pomalo čudi rezervisana igra Vujtensa, dvostrukog strelca Az Alkmara, koji se sinoć bukvalno nije ni video na terenu.
Stadion: Afas. Gledalaca: 7.000. Sudija: Tobijas Štiler (Nemačka). Žuti karton: Vujtens (Az Alkmar), Mićić, Trifunović (Vojvodina)
Az Alkmar: Rokeš 7, Johanson 6, Van Ejden 7, Vlar 7, Haps 6, Lukasen 6, Henriksen 7, Vujtens 6, Jahanbakš 6 (od 77. Overem -), Frajdej 6 (od 70. Veghortst - ), Garsija 6 (od 66. Dos Santos -).
Vojvodina: Kordić 7, Miletić 7, Planić 7, Puškarić 7, Antić 7, Maksimović 6 (od 71. Vukasović -), Mićić 6, Malbašić 6 (od 78. Trifunović -), Paločević 7, Meleg 6, Ašćerić 6 (od 61. Babić 6).