četvrtak, 15.11.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 23:33

Ožegović odveo Čukarički u četvrtfinale Kupa

Na Banovom brdu domaćin rano stigao do vođstva, gosti iz Ivanjice bolji u drugom delu meča: Čukarički – Javor Matis 1:0 (1:0)
Autor: Dragan Todorovićsreda, 26.10.2016. u 20:34
Одлучио победника на Бановом брду: Огњен Ожеговић (Фото Н. Неговановић)

Zahvaljujući pogotku Ognjena Ožegovića u 19. minutu obistinile su se želje domaćeg trenera.

Šef stručnog štaba Čukaričkog Gordan Petrić, je pre duel u osmini finala Kupa protiv Javora najavljivao da će njegova ekipa, posle pobede u prvenstvu nad Metalcem, jurišati na trijumf i u našem najmasovnijem takmičenju, sve u želji da se na Banovom brdu, ponovo vrati pobednička atmosfera.

Trenutak odluke dogodio se u početnoj fazi igre, kada je praktično posle velike grteške gostujuće odbrane, koja se bukvalno poigravala sa loptom u svom petercu, pred vratima Petra Glintića najprisebniji bio opasni strelac Ognjen Ožegović, kome nije bilo teško da sa tri metra zatrese mrežu protivnika: Čukarički – Javor Matis 1:0!

Domaćin je od samog starta krenuo vrlo agresivno.

Stvarale su se šanse pred Javorovom mrežom. Najpre u 2. minutu, kada je Ožegović odlično pronašao raspoloženog Mandića, a kada se mladi fudbalerČukaričana našao sam pred golo gostiju, Glintić je odličnom intervencijom uspeo da spasi svoju mrežu. Koji minut kasnije, pokušali su i Regan i Docić, ali je mreža Ivanjičana ostala netaknuta.

Gosti su u osminu finala ušli sa izmenjenim timom u odnosu na prvenstveni duel koji su imali prošle subote protiv Mladosti iz Lučana. Jednostavno, trener Veslinović bio je primoran da menja ekipu zbog učestalih povreda, pa je sa važnog meča izostao i kapiten i odličnog defanzivcai kapitena ekipe Milovana Milović.

U drugom poluvremenu Javor preuzima blagu inicijativu, dok se Čukartički rano opredelio na čuvanje kapitala koji je stakao još u najranijoj fazi igre. Milorad Mažić, koji je pre samo  nedelju dana  bio akter veklikog derbija u Ligi šampiona između Barselone i Mnačester sitija, nije imao puno problema sa novim prilagođavanjem.

Autoritativnim deljenjem pravde, kao i ogromnim respektom koji igrači imaju prema njemu i njegovom timu, utakmica na Banovom brdu protekla je bez problema. S tim što Mažiću 72.minutu nije mogao da izbegne da Reganu posle grubog starta nad Kolakovićem pokaže drugi žuti karton i put u svlačionicu.

U timu gostiju najbolji utisak je ostavio Uzbekistanac Husnidin Gafurov, koji je u dva navrata opasno zapretio golmanu Petriću, posebno u 90. minutu posle odličnog udarca iz slobodnog udarca sa više od 30 metara. Međutim, golman Čukaričkog se nije dao prevariti.

Stadion: Čukaričkog na Banovom brdu.- Sudija: Milorad Mažić (Vrbas).- Strelac: Ognjen Ožegović u 19. minutu.-Žuti kartoni: Sević, Milisavljević (Javor Matis).-Crveni karton: Regan u 72. minutu Čukarički

Čukarički: Petrić 7, Pjasentin 7, Živković 6,5, Bulatović 7, Regan 6, Lagator7, Docić 7 (od 73. E. Mašović 6), Jovanović 6 (od 64. A. Mašović), Tomić 7, Mandić 7, Ožegović 7 (od 67. Fofana 6).

Javor Matis: Glintić 7, Mićanović 6 (od 69. Karaklajić -), Tomanović 6,5, Jovanović 6, Gafurov 7, Mfutila 6, Kolaković 6,5, Sević 6 (od 61. Stojanov 6), Vujović 6, Spremo 6,5 (od 58. Maričić 6), Milisavljević 7.