petak, 16.11.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 19:15

Goleada u Humskoj

Autor: D. Todorovićsreda, 19.03.2008. u 22:00

Razgoropađeni Partizan se u polufinale našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja plasirao u velikom stilu. Istina, niški Sinđelić ne spada u grupu naših najboljih timova, ali su gosti bili ozbiljan protivnik u najvećem delu meča. Zahvaljujući fizičkoj spremnosti i iskustvu domaćin je do ubedljive pobede stigao u trećoj trećini utakmice.

Dragan Čadikovski je na najbolji način iskoristio odsustvo povređenog Stevana Jovetića i iskoristio ukazanu šansu. U 24. i 38. minutu postigao je dva lepa pogotka. Prvi uz dosta sreće, jer je posle centaršuta reprezentativca Tošića i nespretne intervencije golmana Milanovića, petom poslao loptu u mrežu. Drugi pogodak bio je još lepši, jer je posle odličnog centaršuta Obradovića udarcem glavom savladao golmana Sinđelića.

Prvi minuti drugog poluvremena pripali su gostima. U 47. minutu pošto je odbrana domaćina delovala smušeno, posle centaršuta Antića Lazarević je golom doneo tračak nade svom timu. Imale su Nišlije u toj fazi utakmice još dve dobre prilike, obe preko Stefanovića.

Onda su na scenu ponovo stupili igrači Partizana. U 55. minutu Lazić je majstorski pronašao Žuku i Brazilac je povećao vođstvo. U 61. minutu opet je Obradović dobar asistent, a Lazićstrelac volej udarcem sa 18 metara. Tačku na dobru igru i visoku pobedu stavio je Lazetić u 74. minutu.

Stadion: Partizana. Gledalaca: 3.500. Sudija: Dumnić (Novi Sad). Strelci: 1:0 Čadikovski u 24, 2:0 Čadikovski u 38, 2:1 Lazarević u 47, 3:1 Žuka u 55, 4:1 Lazić u 61, 5:1 Lazetić u 75. minutu. Žuti kartoni: Edmilson (Partizan), Marković, Kaličanin i Lazarević (Sinđelić).

PARTIZAN: M. Božović 6,5, Žuka 7 (od 71. Stjepanović – ), Lazić 7, Tošić 6,5 (od 58. Ćetković – ,), Edmilson 7, Knežević 7, Diara 6,5 (od 58. Lazetić 7), Maletić 6,5, Obradović 7, Đorđević 7, Čadikovski 7,5.

SINĐELIĆ: Milanović 5,5, Antić 5,5, Marković 5,5, Marinković 5, Živanović 5,5, Jovanović 5,5 (od 60 Kostić 5,5), Veličković 5,5 (od 80. Trajković – ), Kaličanin 6, Lazarević 6, Stefanović 6 (od 80. Milosavljević – ), Tričković 6.

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Čadikovsi (Partizan)