utorak, 29.09.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
četvrtak, 16.02.2017. u 23:31 Katarina Ivanović

Ubedljive pobede Rome, Liona i Rostova

Srpski fudbaleri Matija Nastasić (Šalke) i Duško Tošić (Bešiktaš) ostvarili asistencije u mečevima šesnaestine finala Lige Evrope
(Фото Ројтерс)

Fudbaleri Mančester junajteda obezbedili su veliku prednost nakon prvog meča šesnaestine finala Lige Evrope. Oni su slavili sa 3:0 protiv Sent-Etjena, a najzaslužniji za pobedu bio je Zlatan Ibrahimović koji je postigao „het-trik“.

Švedski internacionalac je u svojoj dugogodišnjoj karijeri najviše golova postigao protiv francuskog kluba protiv koga je, računajući i večerašnji susret, dao 17 golova na 14 utakmica.

Tri gola je postigao i bosanski internacionalac Edin Džeko čija je Roma kao gost savladala Viljareal sa 4:0.

Ubedljiv je bio i Šalke koji je sa 3:0 savladao PAOK koji sa „klupe“ predvodi Vladimir Ivić. Nemački klub je u vođstvo došao u 27. minutu golom Burgstalera, a trijumf su u finišu obezbedili Mejer i Huntelar.

Kod trećeg gola je asistirao naš Matija Nastasić koji je odigrao ceo meč za Šalke. U Briselu je odigran „srpski derbi“ u kom su se sastali Anderleht, koji su predvodili Ivan Obradović i Uroš Spajić, i Zenit za koji je debitovao Branislav Ivanović. Uspešniji je bio domaćin koji je trijumfovao sa 2:0, a strelac oba gola bio je Ačijampong.

Bešiktaš, za koji je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Duško Tošić, savladao je Hapoel iz Ber Ševe sa 3:1.

Golove za tursku ekipu postigli su Vilijam, Tosun, kome je asistirao Tošić, i Hatčinson, a strelac za izraelski tim bio je Barda u finišu prvog poluvremena. Legija, za koju je ceo meč odigrao Miroslav Radović, odigrala je bez golova protiv Ajaksa.

Gent, za koji je ceo meč odigrao naš Stefan Mitrović, slavio je minimalnim rezultatom protiv Totenhema, a jedini pogodan postigao je Perbet u 59. minutu.

Trener „pevaca“ Maurisio Poketino izveo je gotovo najjači sastav predvođen Lorisom, Kejnom, Alijem..., ali ni to nije pomoglo trećeplasiranoj ekipi engleskog šampionata da izbegne poraz.

Šahtjor je zadržao stopostotan učinak u Ligi Evrope pošto je slavio i na sedmom meču. Ukrajinska ekipa je kao gost sa 1:0 pobedila Seltu za koju je Nemanja Radoja igrao do 74. minuta. Jedini pogodak postigao je argentinski internacionalac Gustavo Blanko u 26. minutu.

U duelu između Ludogoreca i Kopenhagena, ekipa koje su u prvom delu sezone igrale u Ligi šampiona, uspešniji je bio danski tim. Gost je poveo već u drugom minutu autogolom Aniceta, a prednost je duplirao Toutouh.

Bugarski šampion je smanjio prednost deset minuta pre kraja, a strelac je bio Kešeru. Ceo susret za Kopenhegen odigrao je Uroš Matić, brat našeg reprezentativca Nemanje Matića, a u 71. minutu u igru je ušao Andrija Pavlović.

Fudbaleri Rostova su gotovo obezbedili plasman u osminu finala pošto su deklasirali Spartu iz Praga sa 4:0. Ruski klub je poveo u 15. minutu, a precizan je bio Slovenac Mevlja.

Prvotimac češke ekipe Konate je već nakon pola sata igre isključen zbog dva žuta kartona što je domaćin iskoristio da pogocima Poloza, Noboa i Azmouna „dotuče“ protivnika. Veliku prednost pred revanš stekao je i Lion koji je kao gost bio ubedljiv protiv AZ Alkmara – 1:4.

Najzaslužniji za pobedu francuskog predstavnika bio je dvostruki strelac Lakazet, a u listu strelaca su se „upisali“ i Tusar i Feri. Jedini gol za domaćina postigao je Jakanbaš sa „bele tačke“.

U jednom od derbija večeri Fiorentina, za koju je poslednjih nekoliko minuta igrao srpski internacionalac Nenad Tomović, slavila je kao gost protiv Borusije iz Menhengladbaha. Jedini pogodak za ekipu iz Firence dao je Bernardeski iz slobodnog udarca u finišu prvog poluvremena.

Revanš mečevi se igraju u četvrtak kada će biti poznato kojih 16 ekipa će nastaviti borbu za trofej i plasman u Ligu šampiona.