utorak, 29.09.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
subota, 18.02.2017. u 18:09 Katarina Ivanović

Lider rutinski do tri boda

Fudbaleri Crvene zvezde pred oko 15 hiljada navijača savladali Novi Pazar sa 2:0 (1:0). – Strelci Srđan Plavšić i Marko Petković

Nakon dva meseca pauze nastavljen je domaći šampionat u fudbalu, a prvotimci Crvene zvezde su odbranu titule počeli pobedom nad Novim Pazarom – 2:0 (1:0). „Crveno-beli“ su od početka napadali, stvarali šanse, a do pobede nad poslednjeplasiranom ekipom Superlige došli su golovima Srđana Plavšića i Marka Petkovića.

„Crveno-beli“ su od starta imali inicijativu želeći da što pre „probiju“ bunker protivnika, dok se gost pre svega odlučio na odbranu svog gola kako bi izvukli remi koji bi im dosta pomogao u borbi za opstanak. To potvrđuje i statistika pošto je domaćin u prvom delu imao 67 odsto vremena loptu u svom posedu, a za to vreme su uputili i deset udaraca ka golu rivala. Sa druge strane Novopazarci su samo jednom pokušali da ugroze Manojlovićevu mrežu. Ista slika je viđena i u drugom poluvremenu, a Beograđani su do kraja meča izveli čak 13 kornera.

Zvezda je prvi ozbiljniji pokušaj imala u desetom minutu kada je Kanga proigrao Ruiza koji je sa desetak metara glavom šutirao pored stative. Sedam minuta kasnije Kanga je pokušao sa distance, ali je lopta završila iznad Živkovićevog gola. Domaćin je nastavio da napada, a do vođstva je mogao i nakon 20 minuta igre kada je Donald šutirao sa 17-18 metara. Međutim, Holanđanin je šutirao pravo u protivničkog golmana. „Crveno-beli“ su najbolju priliku imali u 24. minutu. Anđelković je centrirao ka Petkoviću koji je na sedam-osam metara bio najviši u skoku, ali je lopta pogodila Kneževića i završila preko mreže.

Inicijativa šampiona se isplatila pet minuta pre odlaska na odmor kada je Srđan Plavšić uspeo da „slomi“ otpor protivnika. Omaleni vezista je šutirao sa dvadesetak metara, iskosa sa desne strane, lopta je nezgodno odskočila i prevarila golmana Živkovića.

Domaćin je nakon sat vremena igre mogao da duplira prednost kada je Anđelković centrirao do Ruiza koji je glavom prosledio loptu do Boakjea. Novajlija, koji je na pripremama pokazao potencijal, je uspeo između dvojice čuvara da zakači loptu, ali je šutirao malo pored gola. Petković i Anđelković su u kreirali akciju u 72. minutu, levi bek je snažno šutirao sa 15-ak metara, ali preko gola.

Petković je rešio pitanje pobednika deset minuta pre kraja. Posle slobodnog udarca koji je izveo Milijaš lopta je u šesnaestercu stigla do Le Taleka. Francuz je centrirao do Petkovića koji je glavom, iz neposredne blizine, savladao Živkovića. Povratnik Nenad Milijaš je u finišu meča imao priliku da poveća prednost na 3:0, ali je iz slobodnog udarca šutirao malo pored stative.

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 15.750. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas). Strelci: 1:0 Plavšić (40), 2:0 Petković (81). Žuti kartoni: Marković, Tasić (Novi Pazar).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Al. Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek (od 84. Pavkov), Donald, Plavšić, Kanga (od 76. Milijaš), Ruiz (od 79. Adžić), Boakje. Trener: Božović.

NOVI PAZAR: Živković, Vasilić, Knežević, Ignjatović, Marić, Vusljanin (od 63. Perović), Tasić, Krstić, Sinđić (od 81. Brunčević), Plavšić, Marković (od 49. Muslimović). Trener: Vučićević.

Božović: Nastavljamo ka cilju

Trener Zvezde Miodrag Božović bio je zadovoljan nakon trijumfa svog tima.

– Dominirali smo svih 90 minuta. Novi Pazar se opredelio za odbranu i utisak je da su u tome u dobroj meri uspeli. Nismo imali mnogo prilika, uglavnom smo pokušavali udarcima sa distance. Ovakve utakmice u kojima se protivnik opredeli za totalnu defanzivu mogu lako i da se izgube jer nema mnogo prilika i jedan detalj može da odluči pobednika. Zadovoljan sam trijumfom i nastavljamo put ka našem cilju – rekao je Božović.